G8: глобальна податкова система стане прозорішою — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

G8: глобальна податкова система стане прозорішою

Казна та Політика
404
Лідери країн “Великої вісімки” підписали декларацію щодо поліпшення прозорості глобальної податкової системи, запропонувавши внести істотні зміни в податкове законодавство.
Глави G8 закликали до кардинальних змін в існуючих корпоративних податкових правилах і домовилися покласти початок систематичному і автоматизованому контролю над тим, де саме транснаціональні корпорації отримують свої прибутки і де вони платять з них податки.
У рамках взаємодії країн “вісімки” у боротьбі з ухиленням від сплати податків і податковими злочинами була підписана Лох-Ернська декларація.
Декларація складається з 10 пунктів.
LOUGH ERNE DECLARATION
1. Податкові влади по всьому світу повинні забезпечити автоматичний обмін інформацією, щоб боротися з ухиленням від сплати податків.
2. Країни повинні внести зміни до свого податкового законодавства, у разі якщо воно дозволяє компаніям переводити отримані прибутки через кордони для ухилення від сплати податків. Транснаціональні корпорації мають звітувати перед податковою владою в тому, які саме податки і з яких прибутків вони платять.
3. Компанії повинні володіти інформацією про своїх власників. Податкові та правоохоронні органи повинні володіти вільним доступом до цієї інформації.
4. Країни, що розвиваються повинні володіти інформацією і можливостями, необхідними для збору належних їм податків, і інші країни повинні допомагати їм у цьому.
5. Ресурсодобувні компанії повинні звітувати про свої податки перед владою. Влада повинна публікувати інформацію про доходи від збору податків з даних компаній.
6. Ресурси повинні добуватися законним шляхом, а не розкрадатися зі спірних територій і “гарячих точок”.
7. Операції з земельними ділянками повинні бути прозорими, і при цьому повинні поважатися права власності місцевого населення.
8. Влада повинна відмовитися від протекціоністських заходів і прийняти нові торгові зобов’язання, які створили б нові робочі місця і стимулювали зростання глобальної економіки.
9. Влада повинна скоротити бюрократичний апарат на своїх кордонах і забезпечити більш вільний і швидкий рух товарів між країнами, що розвиваються.
10. Влада повинна публікувати інформацію про закони, бюджети, витрати, національну статистику, про вибори і державні контракти таким чином, щоб ця інформація була легкодоступною для читання і повторного використання, з тим щоб громадяни могли закликати її до відповідальності.
Варто відзначити, що в документі міститься багато дійсно декларативних заяв, які буде вкрай непросто реалізувати на практиці і які можуть натрапити на серйозний опір в парламентах окремих країн.
При цьому багато країн в тому чи іншому вигляді продовжують вести протекціоністську політику і навряд чи зможуть відмовитися від неї на догоду глобальній економійі, в той час коли робочі місця необхідні громадянам всередині країни, а не за її межами.
Однак при цьому у підписаній декларації вже є і реальні наслідки.
ОЕСР автоматизує обмін даними про податки. Це впровадження механізму автоматичного обміну даними, запропонованого Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Сам механізм поки ще перебуває на стадії розробки, проте він заснований на вже діючих програмах передачі та обміну даних. Лідери G8 заявили, що впровадження подібної автоматичної системи необхідне, щоб скоротити ступінь офшоризації економік.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас