Експерти: при великих розрахунках українці будуть втрачати 3% на банківських комісіях — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: при великих розрахунках українці будуть втрачати 3% на банківських комісіях

Особисті фінанси
7409
Після прийняття Нацбанком нового обмеження на готівкові платежі, ЗМІ з’ясували, як це може вплинути на покупців товарів в Україні. Як переконують в регуляторі, податкових санкцій і контролю за фінансовим станом громадян нові правила не передбачають.
Нагадаємо, що правління НБУ затвердило постанову про обмеження готівкових розрахунків між фізичними особами до 150 тис. грн з 1 вересня 2013 рік.
“Ми не ставимо перед собою мету стежити за доходами українців”, – розповіла заступник голови НБУ Віра Ричаківська. Крім того, навіть ймовірність передачі інформації в Мінсборів банкіри відкидають, бо банківська таємниця все ще функціонує.
“Крім того, – зазначив аналітик МЦПД Олександр Жолудь, – хто заважає податківцям задати ці ж питання зараз? Адже інформація про великі угоди в будь-якому випадку потрапляє в офіційні органи – покупка квартири фіксується в Укрдержреєстрі, авто – у МРЕВ”.
Можливо, після набуття чинності нової норми буде слабкий і недовгий спад числа угод на вторинному ринку, але купувати та продавати житло не перестануть, впевнений Жолудь. На вартості нерухомості, з точки зору аналітиків, нововведення не позначиться, однак збільшить витрати українців. Так, доведеться платити за банківські послуги (комісії за перерахування грошей з рахунку на рахунок становлять до 3% від суми).
Крім того, витратною буде конвертація валюти, якщо у людини заощадження в доларах або євро. Для розрахунку з продавцем їх потрібно буде перевести в гривні, що зробить дорожчим угоду приблизно на 0,5%.
Ріелтори вважають, що як і раніше буде використовуватися заниження ціни квартир (в договорі вказується одна ціна, а за фактом платиться інша). У свою чергу, авто з салонів (тим більше що більшість з них потрапляють в категорію до 150 тис. грн) не стануть дорожче.
“Всі наші дилери проводять оплати тільки за безготівковим розрахунком”, – розповів Денис Черкашин, представник департаменту маркетингових комунікацій УкрАвто.
Крім того, банкіри теж переконують, що послуги банків не стануть дорожче: “Комісія за обслуговування рахунків фізосіб і перекази грошових коштів підвищуватися не буде, оскільки конкуренція серед банківських установ на ці види послуг висока”, – відзначив заступник голови правління Радикал банку Ігор Артеменко.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас