Уряд України сподівається подолати рецесію до кінця року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Уряд України сподівається подолати рецесію до кінця року

Казна та Політика
378
Прем’єр-міністр Микола Азаров сподівається, що рецесія в українській економіці завершиться до кінця року і країна вийде на економічне зростання.
“Економіка України переживає значні труднощі, які перш за все пов’язані з ослабленням наших зовнішніх партнерів, у тому числі і Євросоюзу, адже рецесія в ЄС впливає на наш товарообіг – він зменшується. Уповільнення темпів зростання в Азії також впливає на наші традиційні ринки. Ми сподіваємося виправити ситуацію і до кінця року вийти на економічне зростання”, – заявив він під час зустрічі з віце-президентом Європейського парламенту Яцеком Протесевічем, передає прес-служба уряду.
Нагадаємо, раніше Азаров говорив, що зростання ВВП України в 2013 році може скласти 3-4%, однак важка ситуація в економіці свідчить про надмірний оптимізм прем’єра.
У 2012 році ВВП України виріс на 0,2%. При цьому, починаючи з третього кварталу минулого року, в країні відбувається економічний спад. У липні-вересні – на 1,3%, у жовтні-грудні – на 2,5%, в січні-березні – на 1,3%.
Міжнародні та вітчизняні експерти при цьому озвучують досить песимістичні оцінки зростання ВВП України в 2013 році. Так, Світовий банк очікує зростання на 1%, Міжнародний валютний фонд – 0%, а в Європейському банку реконструкції та розвитку прогнозують спад на 0,5%.
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас