Світова економіка втратила $2,5 трлн від стихійних лих - ООН — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Світова економіка втратила $2,5 трлн від стихійних лих - ООН

Казна та Політика
179
Економічні втрати від стихійних лих з 2000 р. склали близько $2,5 трлн, що на 50% вище від попередніх міжнародних оцінок. Про це свідчать дані ООН.
В ООН відзначають, що економічні втрати від повеней, землетрусів та посухи будуть зростати, якщо компанії не будуть вживати заходів для зниження збитку.
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун сказав, що поточна ситуація наочно демонструє, що “економічний збиток від лих знаходиться поза контролем” і може бути зменшений тільки в партнерстві з приватним сектором.
“Наші дані свідчать, що прямі збитки від повеней, землетрусів та посухи були недооцінені як мінімум на 50%, – сказав Пан Гі Мун. – Цього століття прямий збиток від лих становить не менше $2,5 трлн. Це неприпустимо, так як у нас є знання для того, щоб зменшити втрати”.
За його словами, протягом довгого часу інвестори орієнтувалися на короткостроковий прибуток, у той час як орієнтація на стійкість і опірність стихійним лихам у довгостроковій перспективі набагато більш приваблива і може заощадити мільйони доларів.
“У найближчі роки, трильйони доларів будуть інвестовані в регіони, які наражаються на небезпеку, – сказав голова ООН Пан Гі Мун. – Якщо ці інвестиції не будуть враховувати природні небезпеки і вразливості, то ризики будуть зростати”.
У доповіді наголошується, що зростаюча глобалізація, спроби зниження витрат і збільшення продуктивності призводять до того, що бізнес ведеться в потенційно небезпечних місцях практично без урахування наслідків для світових ланцюжків постачань.
Toyota втратила близько $1,2 млрд через землетрус у Японії, так як компанії просто не вистачило комплектуючих для автомобілів. У результаті в США було вироблено на 150 тис. менше автомобілів, в Індії виробництво скоротилося на 70%, а в Китаї на 50%.
З іншого боку, компанія Orion, яка володіє і управляє електромережами в Новій Зеландії, інвестувала $6 млн у сейсмічний захист, що дозволило заощадити $65 млн під час землетрусів у 2010 і 2011 рр.
За прогнозом ООН, середні втрати від землетрусів і циклонічних вітрів протягом цього століття становитимуть близько $180 млрд на рік, але ця цифра не враховує збиток від повеней, зсувів, пожеж і ураганів.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас