Найбільший продавець російської нафти Gunvor зайнявся видобутком — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Найбільший продавець російської нафти Gunvor зайнявся видобутком

Енергетика
300
Нафтотрейдер Gunvor, що вважається найбільшим продавцем російської нафти, став співвласником шведської нафтогазової компанії PA Resources.
Gunvor стала найбільшим акціонером PA Resources. Шведська компанія володіє родовищами в Конго, Тунісі та Екваторіальній Гвінеї. Тепер нафтотрейдер буде щодня продавати і п’ять тисяч барелів нафти зі своїх родовищ.
До цього у Gunvor не було видобувних активів, але компанії належать нафтопереробні заводи в Німеччині та Бельгії. Представники нафтотрейдера неодноразово заявляли, що вибудовують диверсифікований бізнес, який крім нафтотрейдингу об’єднував би і транспортування, і переробку, і видобуток вуглеводнів.
Нафтотрейдер Gunvor на паритетних засадах належить російському бізнесменові Геннадію Тимченку та шведу Торнбьорну Торнквісту. Восени 2012 року компанія вперше програла тендери великих російських нафтових компаній на довгостроковий перепродаж вуглеводнів. Тоді в Gunvor заявили, що зосередяться на торгівлі нафтою за короткостроковими контрактами.
За підсумками минулого року чистий прибуток Gunvor склав 301,1 мільйона доларів при виручці в 93,1 мільярда доларів. Близько третини нафти трейдер купує в Росії, його найбільшим постачальником є «Роснафта».
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас