Боротьба з фінансовими пірамідами на законодавчому рівні тільки починається - Арбузов — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Боротьба з фінансовими пірамідами на законодавчому рівні тільки починається - Арбузов

Кримінал
472
Перший віце-прем’єр-міністр України прокоментував активізацію шахрайських схем на фінансовому ринку і плани Уряду з припинення організації «пірамідальних» механізмів ошукування громадян.
Так, Сергій Арбузов зазначив, що боротьба з фінансовими пірамідами на законодавчому рівні тільки починається. «У парламенті зареєстрований і найближчим часом, сподіваюся, буде проголосований законопроект «Про заборону фінансових пірамід в Україні». Мета документу – захистити громадян від шахраїв, що працюють на фінансовому ринку та число яких за час кризи різко зросло. Щоб запобігти розвитку шахрайських схем, законопроект вводить кримінальну відповідальність для тих, хто створює фінансові піраміди, аж до позбавлення волі на термін до восьми років», – підкреслив Перший віце-прем’єр.
Сергій Арбузов додав, що Уряд ретельно відстежує ситуацію на ринку та активно розробляє заходи з протистояння адаптації злочинного бізнесу до правових методів боротьби з фінансовим шахрайством.
«Закон стане основою, фундаментом для системної та оперативної боротьби з розвитком злочинного бізнесу. Уряд вже веде досить конструктивну роботу з асоціаціями підприємців і громадськістю щодо припинення будь-яких можливих методів фінансового ошукування українців», – заявив він.
За словами Арбузова, на даному етапі Уряд працює над створенням ефективних правових конструкцій з притягнення до відповідальності організаторів «електронних МММ», що існують лише віртуально. «Це складне питання, оскільки такі схеми засновані на електронних грошах, організації ніде юридично не зареєстровані, кошти «вкладників» не переходять у власність організатора, а зберігаються на їхніх особистих рахунках або рахунках посередників», – розповів Перший віце-прем’єр.
Крім того, за його словами, найближчим часом будуть вироблені заходи з боротьби з фінансовими пірамідами на фондовому ринку, діяльністю псевдофорекс-брокерів, що пропонують українцям заробляти на міжнародному валютному ринку.
Сергій Арбузов підкреслив, що профільні міністерства наповнять закон «Про заборону фінансових пірамід» чіткими критеріями, які дозволять чітко розмежувати «пірамідальні маніпуляції» від законних фінансових послуг.
«Я можу запевнити в тому, що чесні підприємці, які працюють на фінансовому ринку, не постраждають. Впевнений, що від встановлення прозорих правил гри на ринку фінансових послуг виграє як бізнес, так і держава», – підсумував Перший віце-прем’єр-міністр України
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас