Роснафта інвестує в Чечню $2,5 млрд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Роснафта інвестує в Чечню $2,5 млрд

Енергетика
404
Державна компанія «Роснафта» побудує підприємство повного комплексу переробки нафти в Чечні за 78,3 мільярда рублів (близько 2,5 мільярда доларів). Про це повідомляється в матеріалах нафтової компанії. Передбачається побудувати завод потужністю переробки в мільйон тонн нафти на рік.
Підприємство будуватимуть у дві черги. Першу чергу планується запустити в четвертому кварталі 2015 року. Другу чергу планують здати в третьому кварталі 2018 року. Передбачається, що завод буде випускати бензин класу «Євро-5» (один з вищих екологічних класів) обсягом до 478 тисяч тонн на рік і до 400 тисяч тонн дизельного пального на рік.
Проект передбачає інвестиції на кожен барель переробки в 344 долари. Для порівняння, нещодавно «Роснафта» придбала нафтопереробні потужності в Європі по 20-25 доларів за барель. Учасники ринку заявили виданню, що кошторис на будівництво НПЗ явно завищений.
Обсяг інвестицій «Роснафти» в НПЗ перевершує річний бюджет Чеченської республіки. У 2012 році доходи регіональної казни склали близько 74 мільярдів рублів, а витрати – близько 73 мільярдів.
У середині квітня глава Чечні Рамзан Кадиров розкритикував компанію «Роснафта», звинувативши її в тому, що працюючи в регіоні, вона не платить податки в бюджет республіки і не створює нові робочі місця. У підсумку, заявив Кадиров, Чечні доводиться брати кредити.
Глава регіону також звинуватив «Роснафту» в тому, що компанія не виконала жодного пункту домовленостей з місцевою владою і безгосподарно підходить до використання надр регіону. Він закликав компанію «повернутися обличчям до проблем нафтової галузі регіону» і пригрозив в іншому випадку вжити заходів.
У Чечні видобуток нафти веде компанія «Грознафтогаз», 51 відсоток якої належить «Роснафті», а решта 49 відсотків – регіональній владі. «Грознафтогаз» видобуває близько мільйона тонн нафти на рік.
За матеріалами:
Відомості
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас