В Росії провели випробування електрохімічної гаубиці — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Росії провели випробування електрохімічної гаубиці

Технології&Авто
7482
В Росії випробували експериментальну термоелектрохімічну артилерійську установку. За дальнобійністю гармата в півтора рази перевершує традиційні артустановки.
«Замість гексогену у гарматі використовувалася речовина набагато більшої щільності. Вона вибухала за допомогою плазмової ініціації – спеціальним розрядом. Завдяки високій щільності швидкість детонації також вища, ніж у звичайної вибухівки, а за рахунок використання плазми, крім кінетичної енергії, на снаряд впливає електромагнітний імпульс», – розповів співрозмовник видання.
Експериментальну артустановку розробили в ЦНДІ «Буревісник» на базі посиленої 152-міліметрової двоствольної самохідної артилерійської установки 2С35 «Коаліція-СВ». За словами джерела газети, випробування носили науковий характер, і зараз обговорюється можливість доопрацювання гармати для використання у військах.
У Міноборони Росії пояснили, що зараз ведеться створення одразу кількох видів зброї на нових фізичних принципах, однак створення термоелектрохімічних гармат у відомстві не замовляли. «Якщо промисловість нам її запропонує, продемонструє і доведе, що вона набагато ефективніша від тієї, що використовуємо ми зараз, то, безумовно, розглянемо варіант заміни. Але поки таких пропозицій не було», – заявив представник Міноборони.
Співрозмовник газети у військово-промисловій комісії, у свою чергу, припустив, що нова гаубиця потрапить у війська лише у віддаленій перспективі. Найближчим часом військова наука і промисловість зосередяться на вдосконаленні електронної начинки снарядів, а також точності попадання і цілевказівки.
Як повідомлялося раніше, курирувати розробку зброї на нових фізичних принципах, а також інших високоризикованих проектів в інтересах Міноборони буде Фонд перспективних досліджень (ФПІ), заснований восени 2012 року.
ЦНДІ «Буревісник» серед іншого займається розробкою корабельних артилерійських установок і мінометів. Самохідну гаубицю «Коаліція-СВ» підприємство створює спільно з «Уралвагонзаводом». За даними відкритих джерел, на сьогоднішній день представлений лише один макетний зразок «Коаліції». Заявлена дальність стрільби гармати – 70 кілометрів.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас