E.ON має намір подати до суду на владу Естонії


E.ON має намір подати до суду на владу Естонії

E.ON Ruhrgas AG входить до числа основних акціонерів компанії Eesti Gaas, яка займається купівлею, розподілом і продажем російського природного газу, а також обслуговуванням газових систем, будівництвом газопроводів і розвитком газової мережі в Естонії. Акціонерами Eesti Gaas є російський "Газпром" (37,02%), Ruhrgas (33,66%), фінський Fortum (17,72%), а також Itera Latvija (9,85%) і міноритарії (1,75%).

Парламент Естонії ухвалив у червні оновлений закон про природний газ, що передбачає, в тому числі, примусовий продаж концерном Eesti Gaas своєї газорозподільної мережі до 1 січня 2015 року під загрозою штрафних санкцій, повідомило Естонське телебачення.

На думку правлячих партій в Естонії, а також Європейської комісії, відділення мережі від продавця газу призведе до встановлення справедливої ціни на газ і забезпечить вільну конкуренцію на газовому ринку. Метою змін є приведення закону про природний газ у відповідність з директивами Євросоюзу, які передбачають поділ бізнесу з продажу і транспортування газу.

За даними Естонського телебачення, голова німецького газового концерну Маттіас Колленбах направив президенту Естонії Тоомасу Хендріку Ільвесу і прем'єр-міністру Андрусу Ансіпу лист, в якому назвав ухвалені парламентом поправки до закону про природний газ "незаконною експропріацією".

"Раніше ми неодноразово заперечували проти введення поділу власності, але, на жаль, всі наші пропозиції були відхилені", - написав Колленбах, зазначивши, що, незважаючи на обіцянки, естонська влада так і не стала співпрацювати з E.ON Ruhrgas AG .

За його словами, не можна ставити віз попереду коня, а з введенням поділу власності газових мереж Естонія чинить саме так.

"Цей крок не тільки зневажає права власників Eesti Gaas, але і спрямований проти інтересів громадян Естонії", - відзначає Колленбах у листі.

Голова Ruhrgas, нагадуючи про те, що ще в 1992 році Естонія і Німеччина підписали угоду про взаємний захист інвестицій, висловив сподівання, що подальша ескалація конфлікту буде відвернена, а сторони зуміють вирішити ситуацію, що виникла. В іншому випадку, запевнив він, E.ON Ruhrgas AG готовий захищати свої інтереси в суді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua