Гривня може впасти до 8,3 у вересні і до 8,5 - у жовтні


Гривня може впасти до 8,3 у вересні і до 8,5 - у жовтні

Finance.ua продовжує серію економічних прогнозів, що стосуються недалекого майбутнього української гривні та української економіки. Спікерами виступають представники банків, аналітичних організацій, а також відомі аналітики. Представляємо сьогодні до вашої уваги 4-й прогноз - від експерта аналітичного відділу компанії Weltrade Сергія Борийчука.

Що буде восени з українською гривнею, до яких заходів вдаватиметься НБУ для її підтримки?

Кон'юнктура ринку на сьогоднішній день складається на користь української гривні. Криза в єврозоні призводить до зниження вартості євро, що дозволяє НБУ безболісно втримувати єдину валюту в необхідних рамках, збільшуючи в ній валютні резерви. І при цьому прив'язка гривні до долара, яку тільки планується змінити, девальвує національну валюту зі швидкістю, достатньою для підтримки експортерів, в першу чергу, сектору металургії і хімії, і недостатньою для відчутного зниження вартості заощаджень населення в гривні.

У той же час, додатковий тиск на курс гривні чинить і необхідність виплат МВФ. Сума до виплати складе близько 3 млрд. доларів: 1 млрд. доларів у другій половині серпня і 1 млрд. доларів у другій половині жовтня, плюс відсотки вартості позики (до 4%) і курсова різниця. З урахуванням того, що при виплаті ВТБ минулого місяця аналогічної суми курс долара виріс на 10-15 коп., можна очікувати підвищення курсу тільки на цьому факті до 8.30 грн. у вересні і 8.50 грн. в жовтні.

У той же час, існує досить сильний стримуючий фактор. НБУ буде намагатися втримувати курс долара в межах, закладених в бюджеті 2012 року, тобто 8.05 грн. з відхиленням 5% в будь-який бік. Можливо, для цього Нацбанк піде на подальше скорочення золотовалютних резервів - до 25-27 млрд. доларів.

Чи докотиться економічна криза, яка почалася в Греції, Іспанії та Італії, до української економіки, і якими можуть бути її наслідки?

Боргова криза єврозони відіб'ється на українській економіці негативним чином. У той же час, ця криза не є надкритичною. Одними з основних експортних статей України є металургія і хімія. І саме продукція цих секторів затребувана не тільки кризовою Європою, але і Китаєм, в якому очікується зростання ВВП на рівні 8-8.5%, та іншими країнами БРІК (Бразилією, Росією, Індією, Аргентиною, Чилі). А це означає, що необхідно більш активно шукати інші ринки збуту. У той же час, переорієнтація на інші ринки може призвести до осідання з експорту. Зараз рано говорити про втрати, але скорочення на 8-10% обсягів експорту як в металургії, так і в хімічній промисловості, в порівнянні з минулим роком, цілком ймовірно.

Практично всі країни, які купують українську продукцію, демонструють падіння зростання економіки. Але при цьому зростання залишається, нехай і не велике. А це означає, що, як мінімум, в торішніх обсягах експорт принесе в бюджет кошти. З урахуванням того, що в поточному році був досить сильно стимульований внутрішній виробник завдяки чемпіонату Євро-2012, а також того, що ціни на агропродукцію, надлишок якої в Україні становить близько 20 млн. тонн, можуть вирости, бюджет, швидше за все, буде виконаний. Основних втрат, в першу чергу, зазнають саме галузі, зав'язані на експорті нехарчової продукції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua