Росія ратифікувала договір про вступ до СОТ


Росія ратифікувала договір про вступ до СОТ

Президент РФ Володимир Путін 21 липня підписав закон про ратифікацію протоколу про приєднання Росії до Світової організації торгівлі (СОТ).

Закон був ухвалений Держдумою 10 липня і схвалений Радою Федерації 18 липня 2012 року. Протоколом про приєднання РФ до Марракешської угоди про створення Світової організації торгівлі оформлюється членство Росії в СОТ, повідомляє прес-служба Кремля.

Після вступу до СОТ Росія буде зобов'язана знизити імпортні мита, що, за оцінками Мінфіну, призведе до зменшення доходів бюджету у 2013 році на 310 мільярдів рублів. Також будуть обмежені мита на експорт товарів і буде спрощено доступ закордонних постачальників послуг до російського ринку.

Вигода від вступу до СОТ полягає в тому, що якість доступних російському споживачеві товарів і послуг зросте за рахунок притоку іноземних інвестицій і розвитку конкуренції. Крім того, за прогнозами Світового банку, в середньостроковій перспективі вступ до СОТ принесе Росії 3,3 відсотка ВВП, в довгостроковій - 11 відсотків.

Критики вступу СОТ зі свого боку відзначають, що російській економіці буде завдано істотного удару, оскільки російські виробники не зможуть конкурувати із закордонними. Опозиційні партії намагалися оскаржити ратифікацію договору про вступ до СОТ в Конституційному суді РФ, але невдало.

Росія вела переговори про вступ до СОТ з 1996 року і залишалася останньою великою державою світу, які не перебували в цій організації.

В середині листопада 2011 року робоча група з приєднання Росії до СОТ затвердила пакет документів, включаючи свою доповідь і зобов'язання щодо доступу на ринок товарів і послуг. Тоді Росія формально завершила переговори про вступ до СОТ, членства в якій домагається з 1993 року, і може стати повноправним членом організації вже влітку 2012 року.

Активний переговорний процес щодо приєднання Росії до СОТ розпочався у 1995 році. Сторони як в двосторонньому форматі, так і у форматі робочих груп обговорювали тарифну політику, держпідтримку сільського господарства, промскладання автомобілів в РФ, доступ на російський ринок послуг іноземних постачальників і багато інших питань.

На початку 2008 року російська влада вважала, що фінал близький, одначе через затятість головних партнерів по переговорах - Брюсселя і Вашингтона - терміни відсунулися. Росія заявила, що буде вступати до СОТ разом з партнерами по Митному союзу - Білоруссю і Казахстаном - і призупинила двосторонні переговори, проте пізніше сторони вирішили їх відновити.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua