МВФ сумнівається у стабільності української економіки


МВФ сумнівається у стабільності української економіки

Не збільшивши доходи і не зменшивши витрати, уряд навряд чи вкладеться в заплановані рамки дефіциту держбюджету 1,8% від ВВП, вважають у Міжнародному валютному фонді. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр під час круглого столу "Фінансова стабільність в Україні: основні виклики 2-го півріччя".

За словами Альєра, для збалансування бюджету, окрім підвищення тарифів на газ, доцільно було б також підвищити податки для багатих верств населення, скоротити податкові пільги, а також, можливо, переглянути видаткову частину держкошторису в бік зменшення.

Натомість перший заступник міністра фінансів Анатолій М'ярковський переконаний, що дефіцит бюджету-2012 все-таки не перевищить 1,8%. Підстава для цього - поточна бюджетна динаміка, зокрема - підвищення надходжень до державного бюджету з боку Податкової і Митної служб, які збільшили перерахування до скарбниці після закриття низки схем ухилення від сплати податків і мит.

За п'ять місяців до зведеного бюджету надійшло 170,9 мільярда гривень, в цілому ж по держсектору економіки - 242,2 мільярда гривень, що на 30,7 мільярда гривень, або 14,5%, більше, ніж за аналогічний період 2011-го. "На 1 червня дефіцит сектора загальнодержавного управління - 10,9 мільярда гривень. Відбувається досить раціональне управління коштами єдиного казначейського рахунку та бюджету. Є надія, що запланований показник 25 мільярдів гривень не перевищимо", - зазначив М'ярковський.

На думку ж ректора Міжнародного інституту бізнесу Олександра Савченка, в поточній макроекономічній ситуації Україні не варто надмірно концентруватися на скороченні дефіциту держбюджету, а навпаки в умовах в т.ч. зниженої кредитної активності банків робити побільше вливання в економіку, оживляючи її. На думку експерта, НБУ і Мінфін якісно спрацьовують в питанні стабілізації економіки, одночасно зараз доцільно вже думати і про програми розвитку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua