Лохотрони в телевізорах з 16 березня - поза законом


Лохотрони в телевізорах з 16 березня - поза законом

Закон "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо регулювання трансляції програм і передач з платними інтерактивними конкурсами набере чинності з 16 березня ц.р.

Текст закону опублікований сьогодні, 6 березня, в газеті "Голос України".

В законі передбачено, що трансляція програм і передач з інтерактивними конкурсами (іграми, вікторинами), умови яких прямо чи опосередковано передбачають платне набуття особою статусу її учасника та/або в яких телеглядачам і радіослухачам з метою отримання виграшу у грошовій або майновій формі за особисту перемогу пропонується звернутися до телерадіоорганізації будь-яким чином (здійснити телефонний дзвінок, відправити СМС-повідомлення тощо), який передбачає стягування грошей за з'єднання та/або телефонну розмову за ціною, яка не відповідає обраному абонентом тарифному плану, або отримання додаткової послуги оператора телекомунікацій, не включеної до переліку послуг, передбачених договором (тарифного плану), забороняється.

Ця заборона не поширюється на: канали з обмеженим доступом (канали мовлення, на яких за допомогою використання кодувальних пристроїв та/або програмного забезпечення обмежений вільний доступ абонентів до перегляду певних телепрограм таким чином, щоб прийом сигналу став неможливим без декодувального пристрою); трансляцію програм та/або передач з проведення розіграшів лотерей; трансляцію програм та/або передач з проведення творчих конкурсів, спортивних змагань тощо, незалежно від того, передбачається чи не передбачається їх умовами грошовий або майновий виграш; трансляцію програм та/або передач з проведення розіграшів на безоплатній основі з рекламуванням (популяризацією) окремого товару, послуги, торгової марки, знаків для товарів і послуг, найменування або напрямів діяльності суб'єктів господарювання, комерційної програми з видачею виграшів у грошовій або майновій формі; трансляцію програм та/або передач з проведення конкурсів (ігор, вікторин), умови яких передбачають безоплатне набуття особою статусу її учасника та отримання учасником, який показав найкращі особисті знання та вміння, виграшів у грошовій або майновій формі за особисту перемогу; трансляцію програм та/або передач з проведення розіграшів на безоплатній основі для розважальних, благодійних або пізнавальних цілей.

У законі визначено особливості розповсюдження програм і передач з платними інтерактивними конкурсами (іграми, вікторинами) на каналах з обмеженим доступом.

Зокрема, трансляція програм і передач з платними інтерактивними конкурсами (іграми, вікторинами) має постійно супроводжуватися поточною інформацією про обсяг дзвінків та шанси підключення до студії. Такі програми або передачі повинні супроводжуватися текстами попередження про те, що вони є платними. Кожне попередження має займати не менше 20% площі (обсягу) екрана. Колір тексту попередження має бути контрастним відносно кольору фону попередження, а його розмір не менше розміру номера телефону, за яким учасникам пропонується телефонувати.

Правила платних інтерактивних конкурсів, які транслюються на каналах з обмеженим доступом, повинні передбачати заборону на участь неповнолітніх осіб у таких конкурсах.

Інформація про умови платного отримання статусу учасника та інших умов участі у інтерактивному конкурсі (грі, вікторині), якщо виконання таких умов може завдати майнової шкоди телеглядачам і радіослухачам, повинна наводитися у вигляді дикторського тексту та/або звукового супроводу кожні 5 хвилин трансляції відповідної програми та/або передачі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua