Депозити овернайт банків в ЄЦБ досягли нової рекордно високої позначки 776,94 млрд євро


Депозити овернайт банків в ЄЦБ досягли нової рекордно високої позначки 776,94 млрд євро

Банки єврозони 1 березня, один день після проведення другого трирічного безлімітного аукціону Європейського центробанку (ЄЦБ), відчутно наростили обсяг депозитів овернайт у ЦБ - на 301,7 млрд євро (до 776,941 млрд), передає "Прайм" з посиланням на дані регулятора.

Таким чином, був досягнутий новий рекордно високий показник - до цього рекорд знаходився на рівні 528,184 млрд євро, які кредитні організації єврозони поклали на рахунки в ЄЦБ 17 січня.

Обсяг кредитів на умовах овернайт знизився до 572 млн євро з 2,96 млрд в середу.

Банки єврозони з осені минулого року стали все частіше складати "надлишки" коштів на депозити в ЄЦБ на тлі посилення боргової кризи в регіоні: банки єдиної Європи воліють зберігати "надлишок" ліквідності в найбезпечнішому місці, незважаючи на нижчу ставку регулятора, у порівнянні з іншими кредитними організаціями.

У такій ситуації ЄЦБ ухвалив рішення про проведення трьох безлімітних трирічних аукціонів для поліпшення ситуації з ліквідністю в Європі.

Перший аукціон відбувся наприкінці минулого року - 21 грудня. У ньому взяли участь 523 банки, які взяли у регулятора рекордні 489,191 млрд євро. За підсумками другого аукціону ЄЦБ в середу банки євросистеми взяли у регулятора 529,5 млрд. У другому аукціоні взяло участь 800 банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua