МЗС ФРН: Ірану не вдасться залякати ЄС нафтовим ембарго


МЗС ФРН: Ірану не вдасться залякати ЄС нафтовим ембарго

Глава МЗС ФРН Гідо Вестервелле заявив, що ЄС не дозволить Ірану "загнати себе в кут", припинивши поставки нафти, за яку європейські фірми вже заплатили, повідомляє радіо "Свобода".

Сьогодні Іран відклав голосування в парламенті з питання про ембарго, оскільки - за словами голови парламентської комісії з енергетики Емада Хоссеіні - відповідний законопроект не був підготовлений.

Загроза припинити поставки палива до Європи стала реакцією Тегерана на прийняте днями рішення ЄС заборонити з 1 липня імпорт іранської нафти і заморозити європейські активи Центробанку Ірану.

У неділю ж до Ірану прибули інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Голова делегації - заступник генерального директора МАГАТЕ Херман Накертс перед від'їздом з Відня висловив надію на те, що Тегеран проявить розуміння у зв'язку з занепокоєнням інспекторів можливих військових виміром ядерної іранської програми.

Нагадаємо, США, Ізраїль і країни Євросоюзу підозрюють Іран у спробах створити ядерну зброю. Іранський уряд заявляє, що його ядерна програма носить виключно мирний характер і направлена на забезпечення країни електроенергією.

21 листопада 2011 р. США, Великобританія і Канада оголосили про введення стосовно Ірану односторонніх санкцій, спрямованих проти енергетичного і фінансового секторів іранської економіки. При цьому влада Франції запропонувала ввести нові "безпрецедентні" санкції, у тому числі заморозити активи Центрального банку Ірану, а також призупинити закупівлю іранської нафти.

Причиною нових санкцій стала доповідь Міжнародної організації з атомної енергії (МАГАТЕ), в якій йшлося, що Іран до 2003 р. вів роботи, спрямовані на створення ядерної зброї, і що така діяльність може вестися і до цього дня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua