Обов'язкова програма


Обов'язкова програма

На початку вчорашнього засідання Кабінету міністрів Микола Азаров розкрив деякі подробиці п'ятничного засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО), присвяченого питанням енергетики. Враховуючи, що засідання Радбезу проходило в режимі повної секретності, а секретар РНБО Раїса Богатирьова обмежилася лише загальними заявами для преси, слова прем'єра викликали особливий інтерес. "Визнали (на засіданні РНБО), що надмірно висока ціна російського газу, визначена кабальною угодою 2009 року, створює реальну небезпеку для національної економіки і держави в цілому", - заявив він.

Зазначивши, що Україна продовжить переговори з Росією про зниження ціни газу, Микола Азаров додав, що "акцент буде зроблений на власні сили". "Україна буде все менше споживати дорогий імпортний газ і збільшувати частку власного газу та вугілля в енергетичному балансі країни, знижувати енергоємність виробництва та сфери ЖКГ", - заявив прем'єр. Для реалізації цих планів, зазначив Микола Азаров, Радбез затвердив нову енергетичну політику, яку вже схвалив президент Віктор Янукович. Глава держави доручив уряду створити довгострокову національну програму енергозбереження та енергоефективності. Виконання цього доручення Микола Азаров доручив відразу двом членам уряду - першому віце-прем'єр-міністру економічного розвитку і торгівлі Андрію Клюєву і міністру енергетики та вугільної промисловості Юрію Бойкові.

"Ми повинні пройти цей шлях. І пройти разом з нашими громадянами, з їхньою підтримкою і розумінням, - сказав Микола Азаров. - Це саме той історичний момент, коли суспільство має проявити солідарність і захистити своє право на підвищення якості життя!"

Констатувавши, що здешевлення енергоресурсів дозволить знизити ціни і комунальні тарифи, прем'єр запропонував уряду заслухати звіт міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолія Близнюка, якому минулої середи було доручено розібратися з раптовим підвищенням тарифів на послуги ЖКГ в окремих регіонах.

Близнюк ґрунтовно підготувався до доповіді: його виступ супроводжувався демонстрацією слайдів з інформацією про стан сфери ЖКГ. "Після вашого втручання Херсон, Полтава та Чернігів ухвалили рішення про зниження тарифів, по Харкову ще погоджуємо", - заявив Анатолій Близнюк, звертаючись до Миколи Азарова.

Міністр поскаржився, що в результаті дерегуляції уряд втратив більшість контролюючих функцій у сфері ЖКГ, "а місцеві органи самоврядування роблять все так, що від цього страждають люди".

Анатолій Близнюк також нагадав про доручення президента Віктора Януковича "створити інститут ефективних співвласників багатоквартирних будинків і демонополізувати ринок надання послуг". Цієї рекомендації дотримуються не в усіх містах, констатував міністр. "Позиція мера міста Суми (Геннадій Мінаєв) відрізняється від державної. Приміщення загального користування в місті передаються на баланс підприємства "Сумижитло", тоді як всі інші підприємства з управління житловим фондом були ліквідовані. Це створює неконкурентне середовище. Там працюють тільки керівники, які повністю монополізували ринок!", - обурено заявив Анатолій Близнюк.

Геннадій Мінаєв не погодився з претензіями міністра, зауваживши, що "Сумижитло" - комунальне підприємство. "У мене в цьому питанні аргументована, навіть залізобетонна позиція! - заявив Мінаєв. - Поки у всій Україні мріють про введення на ринок обслуговування житла приватних компаній, ми тут, в Сумах, ще з 2002 року наїлися цими приватними ЖЕКами - усі комунальні у нас в місті тоді стали банкрутами".

Микола Азаров з інтересом вислухав доповідь Анатолія Близнюка, ще раз наголосивши на неприпустимості підвищення комунальних тарифів. За словами прем'єра, матеріали про необґрунтоване збільшення цифр у платіжках слід негайно передавати до правоохоронних органів.

Завершуючи засідання, прем'єр заявив, що в Україні очікується значне похолодання. "Враховуючи крайню зношеність теплотрас та інших мереж, а також аварії під час холодів, необхідно бути у всеозброєнні", - сказав Микола Азаров. У зв'язку з цим вчора за дорученням прем'єра урядом була створена оперативна група на чолі з Анатолієм Близнюком, якому у разі кризових явищ надано право залучати для подолання їх наслідків всіх міністрів і всі місцеві адміністрації. При цьому фінансові витрати на аварійні роботи, згідно з дорученням Миколи Азарова, повинні негайно покриватися з державного та місцевих бюджетів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua