До 2030 року 30% енергоносіїв в Україні можна замінити на відновлювані


До 2030 року 30% енергоносіїв в Україні можна замінити на відновлювані

Паралельно з переглядом енергетичної програми в Україні повинна бути схвалена нова Державна програма розвитку відновлюваної енергетики. І в ній необхідно прописати мету - заміщення до 2030 року 30% енергоносіїв з традиційних джерел енергоносіями з поновлюваних джерел, при зниженні їх вартості мінімум в два рази.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив директор Інституту відновлюваної енергетики НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор Нвер Мхитарян.

За його словами, виконання такої програми дасть можливість підвищити рівень енергетичної незалежності України, зменшити обсяг використання традиційних природних ресурсів, поліпшити екологічну ситуацію, удосконалити механізм державного управління і регулювання в галузі.

Крім того, позитивним побічним, але важливим ефектом буде і наближення України до вимог Європейського Союзу з точки зору реалізації положень Енергетичної хартії.

"Згадаю лише один прогнозний техніко-економічний показник від зростання використання енергії поновлюваних джерел: надходження коштів до державного бюджету за рахунок податку на прибуток за період 2011-2030 рр. прогнозується в обсязі 158 млрд. грн., а до 2055 рр. - 860 млрд. грн. Крім того, надходження до бюджетів усіх рівнів зростуть за рахунок нарахувань на заробітну плату, орендних платежів, компенсацій за запобігання шкідливим викидам тощо. Це об'єктивно вигідний шлях, важливо тільки його почати", - переконаний професор.

Він зазначив, що на першому етапі реалізації програми необхідно створити інноваційний центр, який би координував різнопланові заходи, необхідні для досягнення її цілей. На думку Н. Мхітаряна, доцільно було б створити його на базі Інституту відновлюваної енергетики (ІВЕ) НАН України як провідної організації в галузі альтернативної енергетики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua