1749
В Україні набув чинності закон про заборону валютного кредитування
— Кредит&Депозит
В Україні 16 жовтня, наступного дня після публікації в "Голосі України" набув чинності закон №3795-VI "ПРО внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо врегулювання відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг".
Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович підписав документ 13 жовтня. Верховна Рада (ВР) України його схвалила 22 вересня під № 7351 від 1 лютого 2011 р. За відповідний законопроект проголосували 239 народних депутата.
Зазначимо, 1 серпня Янукович наклав вето на законопроект, після чого ВР схвалила його зі змінами Президента.
Проект закону спрямований на вдосконалення нормативного регулювання для підвищення захисту прав кредиторів, вкладників банків і споживачів фінансових послуг з метою зниження рівня ризиків фінансової системи і частки проблемних активів у портфелі банківських установ і забороняє надання споживчих кредитів в іноземній валюті на території України.
Також законопроект передбачає усунення колізії між нормами закону про заставу, який передбачає стягнення заставного майна на підставі виконавчого напису нотаріуса, і закону про забезпечення вимог кредиторів, норми якого не вказують на виконавчий напис нотаріуса як підстава для звернення стягнення рухомого майна боржника.
Передбачається, що особі, яка виселяється за обслуговування кредиту на житло, надається постійне житлове приміщення, зазначений в рішенні суду.
Крім того, позичальник не зобов'язаний сплачувати кредитору додаткові комісії і збори, які не були вказані в договорі; а також що кредитор не має права відмовити позичальникові в прийнятті платежу при достроковому погашенні кредиту і не може встановлювати будь-яку плату за це.
Дія цього закону буде поширюватися тільки на нові договори, які були укладені після набуття чинності закону.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
У жовтні Фонд гарантування вкладів виплатив майже 1,5 млн грн відшкодування
ТОП-10 банків за депозитами в євро, доларах та гривні в листопаді 2025 року (інфографіка)
Як «Чорна п’ятниця» та відключення світла вплинуть на ринок депозитів
Рівень доларизації вкладів українців зменшився — огляд НБУ
Онлайн-кредити перевищують офлайн-позики у вісім разів
Банки готові кредитувати все — від військових товарів до обручок і стоматології
