0 800 307 555
0 800 307 555

ПриватБанк дозволив безконтактне зняття готівки


ПриватБанк дозволив безконтактне зняття готівки

Клієнти ПриватБанку зможуть знімати готівку в банкоматах без допомоги платіжних карт, а також надавати родичам і друзям дистанційний доступ до своїх коштів.

Українські банки нарівні з популяризацією використання платіжних карт починають просувати послуги, спрямовані на відмову від роботи з ними.

Вчора в ПриватБанку заявили, що його клієнти отримали право знімати готівку в мережі установи, що включає 7427 банкоматів, без використання картки.

Для цього клієнт повинен подзвонити в банк, пройти верифікацію і вказати суму зняття. Потім на його мобільний телефон надійде SMS з кодом, який необхідно буде ввести в банкомат для отримання грошей.

За один раз клієнт зможе зняти до 1 тис. гривень, а максимальна кількість операцій на день буде обмежена його індивідуальним лімітом.

Послуга зробить неактуальними грошові перекази, адже клієнт банку зможе передавати код для зняття коштів будь-якій третій особі.

У Приватбанку стверджують, що система оснащена п'ятьма рівнями безпеки: замовлення коду тільки з номера телефону, прив'язаного до карти; багатоступенева верифікація клієнта; динамічний пароль; система онлайн контролю; відеозапис всіх дій з банкоматами.

Кожна операція буде коштувати 1% від суми, що знімається, плюс стандартна для карти комісія за переведення в готівку.

Інші банки не вводять таку послугу через відсутність технічної платформи. У ПУМБ також поки тільки розглядають можливість введення послуги.

"Це дозволяє банку економити на емісії пластика, що актуально при великих її обсягах. Однак з точки зору перспективи банку вигідніше розвивати у своїх клієнтів культуру безготівкових платежів, ніж економити близько 50 коп. на випуску однієї картки", - говорить заступник голови правління з роздрібного бізнесу ПУМБ Дмитро Крепак.

Зняття коштів без використання картки несе за собою додаткові ризики для клієнтів.

"У випадку шахрайства наявність у клієнта пластикової карти дозволяє контролювати відповідальність у трикутнику "банк-емітент, банк-еквайєр, торгово-сервісне підприємство".

Якщо операція зняття коштів з банкомата відбувалася без використання платіжної картки, вирішити питання про компенсацію клієнту, постраждалому від дій шахрая, буде набагато складніше", - відзначає Дмитро Крепак.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua