У Франції судять колишнього президента Жака Ширака


У Франції судять колишнього президента Жака Ширака

У Парижі починають судити колишнього Президента Франції Жака Ширака. Його звинувачують у незаконному фінансуванні своєї партії в той час, коли він був мером Парижа. Тобто з 1977-го по 1995-й рік. Раніше справи проти нього порушити не змогли, оскільки політик став президентом і володів імунітетом від судового переслідування.

"Ширака можуть ув’язнити на 10 років. Проте чоловіка, який 12 років був президентом Франції, навряд чи посадять. Хоча штраф - 150 тисяч євро йому сплатити доведеться", - вважає Тьєррі Левек, судовий кореспондент і автор книги про Жака Ширака.

Та імовірно, що слухання проходитимуть заочно через погане самопочуття підсудного. Жаку Шираку вже 78 років і лікарі виявили, що він втрачає пам’ять.

"Адвокати Ширака звернулися до голови суду з проханням дозволити їм представляти інтереси Жака Ширака в ході судового процесу через провали в пам’яті клієнта", - каже Тьєррі Левек, судовий кореспондент і автор книги про Жака Ширака.

Раніше очікували, що справу буде врегульовано шляхом виплати самим Шираком мерії Парижа 550 тисяч євро. За законом, це потерпіла сторона. У свою чергу муніципальна рада столиці Франції повинна відкликати позов проти колишнього Президента. Очевидно, цей варіант суд не задовольнив. Повідомляє телеканал UBR.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Архiви:2012 2011 2010 2009
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua