Експортні мита на зернові роблять українське зерно неконкурентоспроможним на світовому ринку


Експортні мита на зернові роблять українське зерно неконкурентоспроможним на світовому ринку

Темпи експорту зерна з України майже в 4 рази нижче звичайних (за липень-серпень Україні експортувала лише 0,9 млн т зернових), причиною цього є експортні мита на зернові, які роблять українське зерно неконкурентоспроможним на світовому ринку, вважає експерт аграрних ринків Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу"(УКАБ) Роман Сластьон.

"З початку нового сезону обсяги експорту зерна в Росії майже в п'ять разів перевищують обсяги відвантажень зернових з України. За липень-серпень Російська Федерація відвантажила близько 4,4 млн т зерна на зовнішні ринки, тоді як Україна експортувала лише 0,9 млн т. Причина таких "досягнень" - експортні мита на зернові, які роблять українське зерно неконкурентоспроможним на світовому ринку. В результаті, ті країни, які раніше імпортували українське зерно, тепер купують його з Росії. Нашим сільгоспвиробникам залишається лише дві альтернативи: або спостерігати як гроші йдуть повз них до аграріїв Російської Федерації і вичікувати скасування мит, або продавати зерно за заниженою ціною зі збитками", - зазначив він.

За словами експерта, існують побоювання, що сільгоспвиробникам не вистачатиме потужностей для зберігання зерна, урожай якого очікується на рівні 47 млн т. "Якщо взяти до уваги те, що нинішній урожай зерна повинен стати другим за розміром за всі часи незалежної України, то при недостатніх темпах експорту, сільгоспвиробникам просто не буде де його зберігати", - зазначив експерт аграрних ринків УКАБ.

Зазначимо, експортні мита на зернові були введені Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу і про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур", який набув чинності 1 липня. Даний закон ввів мита на експорт пшениці на рівні 9%, але не менше 17 євро за тонну, кукурудзи - 12%, але не менше 20 євро за тонну і ячменю - 14%, але не менше 23 євро за тонну на період до 1 січня 2012

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua