Доходи Єгипту від туризму скоротилися до 10,1 млрд доларів


Доходи Єгипту від туризму скоротилися до 10,1 млрд доларів

Доходи Єгипту від туризму в 2010-2011 фінансовому році (завершився в червні) принесли країні 10,1 млрд доларів. Це на 1 млрд доларів менше, ніж у попередньому році, повідомляє видання "Аль-Ахрам" з посиланням на економічний доповідь, який найближчими днями буде представлений на затвердження уряду країни.

Зниження валютних надходжень від туристичної індустрії було компенсовано за рахунок зростання доходів від експлуатації Суецького каналу до 5,1 млрд доларів у порівнянні з 4,5 млрд доларів в попередньому році. Також за минулий фінансовий рік валютні перекази працюючих за кордоном єгиптян збільшилися до 9 млрд доларів, у той час як роком раніше цей показник становив 6,3 млрд доларів.

У лютому МЗС Росії ввів обмеження на поїздки росіян до Єгипту у зв'язку з політичним переворотом, який стався в країні. Єгиптяни, незадоволені політикою президента Хосні Мубарака, вимагали його відставки. Вони влаштовували численні мітинги і погроми. 11 лютого Мубарак пішов у відставку, проте заборону на поїздки до Єгипту російський МЗС зняв лише 31 березня.

Зараз при владі перебуває Вища рада збройних сил Єгипту, якій вдалося стабілізувати ситуацію і зупинити масові акції протесту. Також було сформовано перехідний уряд для здійснення оперативного керівництва.

Планується, що восени в країні пройдуть парламентські вибори, а потім і президентські. Після цього армія передасть управління країною цивільному керівництву.

Туризм - одна з головних галузей економіки Єгипту. У цій сфері до зміни режиму було зайнято понад 10% працездатного населення країни. В останнє десятиліття число туристів щорічно збільшувалося і досягло в минулому році 14,7 мільйона осіб. При цьому надходження від туристичного бізнесу зросли до 11 млрд доларів.

Єгипет є одним з найпопулярніших напрямів серед російських туристів. За даними Росстату, в 2010 році цю країну відвідали 2,1 мільйона росіян.

За словами представників галузі, двомісячний мораторій коштував російським турфірмам сотні мільйонів доларів недоотриманого прибутку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua