До 2019 року в теплову генерацію України необхідно інвестувати 20 млрд дол


До 2019 року в теплову генерацію України необхідно інвестувати 20 млрд дол

У НАК "Енергетична компанія України" підрахували, що загальний обсяг інвестицій в теплову генерацію до 2019 року повинен скласти 18-20 млрд доларів США. З них до 70% необхідно направити на технічну реконструкцію і нове будівництво енергоблоків, більше 25% - на екологічні заходи, і близько 5% - для виконання умов інтеграції України до Євросоюзу, повідомили в прес-службі НАК "ЕКУ".

За оцінками аудиторської компанії KPMG, на сьогоднішній день знос державних ТЕС перевищує 60%. "Це є наслідком недостатнього державного фінансування з моменту набуття Україною незалежності", - вважає Михайло Сухович з KPMG.

На його думку, залучити фінансування в теплову генерацію можуть тільки приватні інвестори, які володіють істотними можливостями для розвитку підконтрольних їм підприємств, закупівля сучасного обладнання, залучення ефективного менеджменту. "Така діяльність буде в інтересах як держави, так і самих інвесторів, які зможуть підвищити ефективність вкладених фінансових ресурсів і скоротити період окупності вкладених коштів", - відзначає Сухович.

Водночас, за його словами, зупинка приватизації призведе до подальшого зниження і без того досить непривабливого інвестиційного рейтингу України, відтоку прямих іноземних інвестицій, зниження ефективності господарської діяльності підприємств енергетичного сектора України в умовах глобальних економічних змін.

Нагадаємо, в поточному році Фонд держмайна планує продати державні пакети акцій двох теплових генерацій і дев'яти енергорозподільчих підприємств. Зокрема, йдеться про 45% акцій "Західенерго", 25% акцій "Київенерго", 50% акцій "Закарпаттяобленерго", 46% акцій "Черкасиобленерго", 50% акцій "Дніпрообленерго", 45% акцій "Крименерго", 50% акцій "Вінницяобленерго", 25% акцій "Дніпроенерго", 40% акцій "Донецькобленерго", 45% акцій "Чернівціобленерго" і 26% акцій "Тернопільобленерго".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua