На Білорусь чекає друга хвиля девальвації — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На Білорусь чекає друга хвиля девальвації

Казна та Політика
1452
Мінекономіки Білорусі оголосило, що обмеження цін на соціально значущі товари не буде продовжено після 1 вересня, і пообіцяло єдиний курс національної валюти. Білоруси чекають на чергове підвищення цін і другу хвилю девальвації.
З першого дня осені ціни на товари першої необхідності можуть продовжити зростання. Правда, як пояснив директор департаменту цінової політики Мінекономіки Ігор Фомін, "це не означає, що уряд повністю відмовиться від регулювання цін".
Нагадаємо, що в травні, обмеживши зростання цін, уряд вирішив проблему споживачів, але створив її виробникам. Ціни перестали покривати витрати, підприємства почали зазнавати збитків, а на внутрішньому ринку з'явився дефіцит продовольства. Причиною дефіциту став масовий вивіз відносно дешевих білоруських продуктів до Росії.
Ціни в Білорусі за офіційними даними з початку року збільшилися на 36%. Однак з більшості позицій зростання склало 100 і 200%.
При цьому, надії Мінська на доходи від приватизації можуть не виправдатися. Глава уряду Білорусі Михайло Мясникович заявив, що білоруська сторона веде переговори про приватизацію з російськими компаніями: пакета "Гродно Азоту" з СИБУР і "Роснефтью", "Нафтана" - з "Лукойлом", "Белтрансгаза" - з "Газпромом", Мозирського НПЗ - з "Роснефтью", МТС - з АФК "Система", МАЗу - з "Російськими машинами" і держкорпорацією "Ростехнології", "Інтеграл" - також з "Ростехнологиями".
Представники багатьох названих російських компаній спростували факт переговорів. "Роснефть", наприклад, заявила, що білоруські активи їй не цікаві. Навіть операція з продажу пакета "Бєлтрансгазу" "Газпрому", яка здавалася опрацьованою, перенесена на осінь.
У цих умовах начальник Головного управління макроекономічного аналізу та прогнозування Мінекономіки Антон Довговічний пообіцяв, що "найближчим часом" в країні буде єдиний курс валюти. На початку після переходу до змінного курсу вартість білоруського рубля перевищить 7 тисяч крб. (наразі адміністративно утримується курс 5 тисяч рублів), але потім "курс відіграє назад".
При цьому на країну чекають "один-два важких квартали". Це може означати, що білорусам треба готуватися до чергової девальвації і нового витка цін.
За останній місяць ставки за боргами на пластикові картки піднялися на 2-10%. Видає найдорожчий кредит Белинвестбанк. Це так званий експрес-кредит, який можна оформити за 1 годину.
Поступово кредити дорожчають і в інших банках. Кілька банків дають кредити зі ставками від 30% річних і вище (БТА Банк, Белвнешэкономбанк, Белагропромбанк). А ставки менше 20% і зовсім стають рідкістю.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас