1127
Рада підтримала пенсійну реформу в першому читанні
— Казна та Політика
Парламент України підтримав у першому читанні законопроект про пенсійну реформу.
За урядовий варіант реформи проголосували в четвер 245 депутатів з 381, зареєстрованого у залі. За документ проголосували 187 депутатів фракції Партії регіонів, 13 - НУ-НС, 15 - групи "Реформи заради майбутнього", 20 - Народної партії та 10 позафракційних депутатів.
Депутати фракції БЮТ-Батьківщина і Комуністичної партії не брали участь в голосуванні.
Документ, зокрема, передбачає підвищення з 2013 року протягом 4 років пенсійного віку для чоловіків, що працюють на державній службі, з 60 до 62 років, тоді коли в редакції законопроекту від 13 грудня пропонувалося разове підвищення пенсійного віку з 2013 року для цієї категорії громадян.
Законопроект також передбачає збільшення протягом 10 років (у старій редакції - протягом 5 років) необхідної вислуги для призначення пенсії військовослужбовцям з 20 до 25 років.
Для працівників бюджетної сфери (освіти, культури, охорони здоров'я та соціального захисту) законопроект передбачає введення разової допомоги при виході на пенсію розміром 10 призначених їм пенсій (відповідно до старої редакції законопроекту, надання даної разової допомоги не поширювалося на працівників соціальної сфери: реабілітаційних центрів, територіальних центрів, центрів адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, центрів обліку бездомних осіб та установ для бездомних громадян).
До 1 січня 2015 року непрацюючим жінкам Рада має намір надати можливість добровільного виходу на пенсію при досягненні 55 років за умови наявності страхового стажу не менше 30 років.
Парламент також має намір встановити максимальний розмір пенсії на рівні 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1 квітня 2011 року - 7 640 гривень), з поширенням цього обмеження на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набуття чинності цього закону.
У старій редакції законопроекту ця сума становила 12 прожиткових мінімумів.
Крім того, документ передбачає підвищення мінімально необхідного страхового стажу для отримання пенсії за віком з 5 до 15 років.
Також Рада має намір збільшити тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі для жінок з 20 до 30 років і для чоловіків з 25 до 35 років.
Законопроект також передбачає, що при призначенні пенсії необхідно виходити з розміру середньої заробітної плати за 3 календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а перерахунок пенсії необхідно проводити виходячи із середньої заробітної плати, за якою призначено (перераховано) пенсію.
Парламент має намір визначити механізм запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та передбачити початок перерахування страхових внесків з року, в якому буде забезпечена бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду.
При цьому учасниками накопичувальної системи вона має намір визначити осіб, яким на дату введення системи виповнилося не більше 35 років.
Розмір страхового внеску на дату впровадження системи встановлюється на рівні 2% бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, передбаченого для таких учасників, з наступним його щорічним підвищенням на 1 в.п. до 7%.
Парламент також має намір встановити призначення дострокових пенсій депутатам Ради за 1,5 року до досягнення ними пенсійного віку (у старій редакції - за 2 роки).
Законопроект № 7455 був зареєстрований в Раді 13 грудня 2010 року, а після доопрацювання - 31 травня 2011 року.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною