0 800 307 555
0 800 307 555

Російські банки в квітні взяли в борг 2 млрд доларів


Російські банки в квітні взяли в борг 2 млрд доларів

Російські банки в квітні розмістили євробонди на 2 млрд дол - це семимісячний рекорд. Усі банки-емітенти - приватні, для двох організацій випуски стали найбільшими в їх особистої історії. Банки поспішають залучити кошти в очікуванні на зростання ставок: зараз прибутковість облігацій нижча за докризову - від 6% річних.

Банки Росії цього місяця розмістили єврооблігації на 2 млрд дол, підрахували експерти Bloomberg. Востаннє такий високий обсяг бондів вітчизняні банки запропонували ринку у вересні минулого року. Новий рекорд забезпечили випуски чотирьох приватних кредитних організацій.

Альфа-банк вирішив, що настав час розмістити 10-річні євробонди на 1 млрд дол, це найбільша позика за всю історію кредитної організації. Промсвязьбанк став емітентом трирічних облігацій на 500 млн дол. ТКС-банк розмістив дебютні євробонди на 175 млн дол з терміном погашення три роки. На такий же термін випустив папери і банк "Ренесанс Капітал": обсяг його емісії - 325 млн дол.

У квітні багато хто розмістився, оскільки була готова непогана звітність за МСФЗ за 2010 рік, відзначає директор департаменту казначейства Промсвязьбанка Олег Печонкін. Від підготовки звітності до розміщення повинен пройти якийсь час, каже пан Печонкін. "Одним з мотивуючих факторів для багатьох банків могло стати очікування на зростання купонних ставок. Хоча при випуску євробондів на п'ять чи десять років кілька місяців не мають принципового значення", - говорить пан Печонкін.

"Квітень через вихід звітності - традиційно інтенсивний місяць для розміщення євробондів, цього року додалася ще позитивна зовнішня кон'юнктура", - пояснює фінансовий директор ТКС-банку Ілля Писемський. Попит на кредитування потребує фондування, тому вихід банків на зарубіжні ринки цілком логічний, відзначає він.

Як відзначає Олег Печонкін, розміщення підстьобує і зростаючий попит з боку інвесторів в облігації. "За міжнародними мірками обсяги випусків наших банків не такі великі, тому труднощів з розміщенням паперів не виникає", - пояснює банкір інтерес до євробондів банків з Росії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua