Росія сподівається спихнути Україні ракети, які не вдалося продати Ірану — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росія сподівається спихнути Україні ракети, які не вдалося продати Ірану

480
В рамках створення Європейської системи протиракетної оборони Росія могла б поставити Україні новітні комплекси ППО С-300, які раніше планувалося поставити до Ірану. Про це на прес-конференції в Москві сказав директор Центру аналізу світової торгівлі зброєю, головний редактор журналу "Національна оборона" Ігор Коротченко.
"Зараз у Росії є комплекси С-300 ПМУ-2, які передбачалося поставити Ірану (після введення санкцій ООН Росія призупинила поставки в Іран комплексів С-300 - ред.). Це можна продати Україні", - сказав Коротченко.
За його словами, для цього Україні треба дати або кредит, або домовитися про оплату живими грошима. Коротченко зазначив, що сума такого контракту оцінюється в розмірі близько 800 млн. доларів.
Як зазначив експерт, поставка таких комплексів дозволить Україні зміцнити свою протиповітряну оборону від ударів оперативно-тактичних ракет, а також підняти імідж Президента України.
"Росія могла б взяти на себе в рамках своєї секторальної ділянки євроПРО відповідальність не лише за свою територію, а й територію України та Білорусі, і тим самим відповідати, що ніяка ракета з Ірану не вразить ціль на території України", - сказав Коротченко.
За його словами, Білорусь послідовно зміцнює свої можливості в області систем ППО-ПРО, а Україна перебуває на узбіччі цього процесу.
Коротченко переконаний, що такі переговори між Україною і Росією можуть мати реальні результати, на відміну від переговорів, які Київ веде з Брюсселем, де "більше політичного піару і мало конкретних заходів".
Експерт упевнений, що, незважаючи на досить стриману позицію з боку НАТО в питанні створення системи ПРО разом Росією, "вікно можливостей" з цього питання не закрито.
За його словами, дискусія повинна стати більш професійною, оскільки це дозволить виключити ідеологізованість цієї теми з боку НАТО.
"Тема євроПРО - це шанс зблизити позиції між Росією і Заходом. Також це міна сповільненої дії, якщо практичних домовленостей не вдасться досягти", - сказав Коротченко.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас