0 800 307 555
0 800 307 555

Лікарняні листи стануть електронними


Лікарняні листи стануть електронними

Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець вважає за необхідне створення електронної системи контролю видачі листків непрацездатності. Про це він заявив журналістам у Донецьку. "Найближчим часом, я думаю, я буду наполягати на електронних (лікарняних)", - сказав Ємець.

Він уточнив, що в момент виписки листа непрацездатності електронна система контролю буде вимагати від лікаря підтвердження підстав видачі звільнення від роботи.

На думку міністра, що цей захід дозволить зменшити рівень корупції в медицині, а також матиме позитивний вплив на економіку через зменшення сум незаконних виплат і втрат робочого часу.

"Мені колись сказали, яка сума виділяється, скільки лікарняних виписується, а люди не хворіють, я коли почув цю суму по країні - її б вистачило не на один первинний медичний центр", - сказав Ємець.

При цьому він не уточнив розмір суми страхових виплат допомоги з тимчасової непрацездатності, нарахованих за фіктивними листками непрацездатності.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко прогнозує виплату заборгованості по лікарняних до травня.

16 лютого перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов пояснив затримку з виплатою лікарняних з початку 2010 року виявленням масових фактів видачі фіктивних лікарняних.

23 лютого Тігіпко заявив, що у зв'язку набранням чинності деяких законодавчих актів змінився порядок виплати лікарняних.

За словами віце-прем'єра, після цього дещо затягнулося затвердження положень про виплату лікарняних, що призвело до виникнення труднощів з їх виплатами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua