Ірландія благає про допомогу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ірландія благає про допомогу

Казна та Політика
1798
Уряд Ірландії офіційно звернувся до Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду (МВФ) з проханням про надання фінансової допомоги. Прохання про надання допомоги було озвучено урядом Ірландії під час відеоконференції з міністрами фінансів країн Євросоюзу і фінансової "сімки" за участю керівництва МВФ.
Прем'єр-міністр Ірландії Брайан Коуен повідомив, що після триденного вивчення експертами ЄС і МВФ ситуації в банківській сфері Ірландії ці організації погодилися надати їй трохи менше EUR100 млрд. Комісар ЄС з економічних і грошових питань Оллі Рен пообіцяв, що експерти з Єврокомісії, Європейського центробанку і МВФ підготують трирічну програму кредитування Ірландії до кінця листопада.
Після надзвичайного засідання уряд Ірландії прийняв план суворої економії на найближчі чотири роки. У цей період влада Ірландії буде щорічно економити по EUR15 млрд. Для цього розроблено план надзвичайно непопулярних заходів: різке зниження зарплат держслужбовців і скорочення кількості працівників у держсекторі. Чотирирічний план бюджетної економії, швидше за все, буде містити такі заходи, як новий податок на майно і скорочення соціальних виплат. Крім того, можуть бути скасовані податкові пільги для високооплачуваних працівників.
Важливе місце у загальній програмі міжнародної допомоги Ірландії займе план реструктуризації ірландських банків. Міністр фінансів Ірландії Брайан Леніхан заявив, що ірландські банки стануть значно меншими, ніж були, і їм, можливо, доведеться продати небазові активи. Дублін розглядає ідею створення резервного фонду для підтримки ірландських банків. За даними німецької газети Die Welt, дипломати, чиновники ЄС, МВФ і Європейського центрального банку і міністри фінансів ЄС дійшли думки, що банкам Ірландії для зміни структури капіталу буде потрібно від EUR30 млрд. до EUR40 млрд. міжнародної допомоги.
Брайан Леніхан заявив, що заборгованість країни зараз становить EUR19 млрд., які неможливо рефінансувати на фінансових ринках. Відсоткові ставки з ірландських державних облігацій занадто високі. Основна частина кредиту буде виділена з Європейського фонду фінансової стабільності, інші витрати візьмуть на себе країни, що не входять до єврозони, - Великобританія і Швеція - і, можливо, інші розвинені країни. Великобританія заявила, що виділить Ірландії близько 7 млрд. фунтів. Уряд Швеції заявив про готовність надати фінансову підтримку Ірландії щодо стабілізації банківського сектора країни в рамках програми Євросоюзу і МВФ. Міністр фінансів Швеції Андерс Борг сказав, що Стокгольм поділяє позицію Єврогрупи щодо необхідності допомоги Дубліну. За його словами, проблеми в банківському секторі Ірландії ставлять під загрозу всю фінансову систему Європи, що значно ускладнить її відновлення від наслідків кризи і загрожує ЄС рецесією.
Допомагаючи Ірландії, країни Європи побоюються "ефекту доміно" - розповсюдження подібних фінансових проблем на інші країни зони євро з великими дефіцитами бюджетів, такі як Іспанія і Португалія, що загрожує системною кризою. "Якщо ми зараз знайдемо правильне рішення ірландської проблеми, то великі шанси, що ефекту поширення інфекції не буде", - заявив міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле, який говорить, що не вважає цей ризик серйозним.
Президент Єврогрупи (рада міністрів фінансів єврозони), прем'єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер сподівається, що рішення Ірландії звернутися до Євросоюзу та МВФ завадить борговій кризі поширитися на Португалію. "Боргова криза не має поширитися на Португалію, тому що світова спільнота не залишає Ірландію наодинці із фінансовими проблемами, а, навпаки, намагається всіма силами поставити економіку країни на шлях відновлення", - заявив пан Юнкер. При цьому він виступив проти пропозиції Німеччини, за якою приватні інвестори повинні також нести на своїх плечах тягар відповідальності за можливі кризи в майбутньому і приймати участь у програмах порятунку країн - членів єврозони від боргових проблем після закінчення терміну дії стабілізаційного механізму ЄС в середині 2013
Тим часом рейтингове агентство Moody's збирається знизити суверенний кредитний рейтинг Ірландії "на кілька щаблів", оскільки кредитна лінія від Євросоюзу і МВФ різко збільшить борговий тягар держави. На початку жовтня 2010 р. Moody's вже помістило суверенний рейтинг Ірландії на рівні Aa2 в список на перегляд з можливістю зниження. "Багатоступінчасте зниження рейтингу Ірландії тепер бачиться найбільш вірогідним результатом нашого перегляду суверенної кредитоспроможності країни", - заявив в новому огляді Weekly Credit Outlook віце-президент Moody's Дітмар Хорнунг. Тим не менш, за його словами, рейтинг Ірландії поки що залишиться в межах інвестиційної категорії.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас