Магазинні злодії вкрали ВВП України


Магазинні злодії вкрали ВВП України

Згідно із доповіддю Global Retail Theft Barometer британського Центру досліджень торгівлі (CRR), збитки роздрібних мереж від крадіжки і помилок у 2010 р. склали $107 млрд. Український ВВП, для порівняння, в 2009 р. склав $114 млрд.

За даними дослідження, 42,2% всіх збитків роздрібних мереж ($45,5 млрд.) є наслідком магазинних крадіжок, а 35,3% - результатом недобросовісних дій працівників ($37,8 млрд.). З діями постачальників і виробників пов'язано 5,4% недостач магазинів ($5,8 млрд.), на внутрішні помилки припадає 16,9% втрат ($18,1 млрд.).

Загальний обсяг втрат від магазинних крадіжок в 2010 р. склав EUR87,506 млн., що відповідає 1,36% від обігу ритейлерів всього світу або 1,36% від загального обсягу продажів світового ритейла. При цьому втрати роздрібних мереж в 2010 р. виявилися на 5,6% меншими, ніж в 2009 р. Кращі результати показала Північна Америка, де рівень недостачі знизився на 7%. У Європі втрати торговельних мереж зменшилися на 4,4%. У Латинській Америці результат зменшення крадіжок зафіксований на рівні 4,1%. Туреччина і Греція знизили рівень недостачі відповідно на 9% і 6,5%.

В нинішньому дослідженні Global Retail Theft Barometer 31% ритейлерів заявили про те, що кількість крадіжок збільшилась у порівнянні з попередньому роком, тоді як в 2009 р. 41% мереж повідомили, що вони постраждали від крадіжки. При цьому внутрішні помилки і помилки, що здійснюються постачальниками і виробниками, складають від 16,7% (Європа) до 18,3% (Африка і Близький Схід) від загального рівня недостачі.

Світовим лідером із загальних збитках від недостачі стала Індія, де роздрібні мережі втратили 2,7% від обігу. Найменші втрати - у країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону. Кращі результати зафіксовані на Тайвані (0,87% від загального обігу роздрібних мереж), в Гонконгу (0,91%) і Австрії (0,97%). Росія (1,61%) в списку країн, які зазнають найбільших збитків, ділить четверте місце із Мексикою.

За абсолютними цифрами недостачі найбільших втрат зазнали торговельні мережі США, які недорахувались $39 млрд. Такі обсяги втрат пояснюються тим, що США є найбільшим світовим ринком збуту. Для порівняння, в Росії, де об'єм роздрібних продажів незрівняно менший, втрати виявилися в 11 разів меншими, ніж в США, і склали $3,321 млрд.

Скорочення втрат роздрібних мереж від крадіжки пояснюється не зростанням свідомості у клієнтів і персоналу, а збільшенням витрат ритейлерів на системи безпеки і охорону товарів. За даними дослідження Global Retail Theft Barometer, в 2010 р. витрати мереж на запобігання недостачам збільшилися до $26,8 млрд. (+9,3%), що складає 0,34% від світових продажів роздрібу.

Для порівняння, в 2009 р. ці витрати знизилися до $1 млрд. Інвестиції ритейлерів у системи безпеки в 2010 р. склали $8,3 млрд. 56,3% пішло на зміну персоналу, 21% якого складає персонал торговельної зали, і 35,3% - на персонал із закупівель. На 31,1% від суми було придбано устаткування із запобігання крадіжкам. Крім того, магазини почали приділяти більше уваги аналізу своїх помилок в боротьбі з крадіжками. Зокрема, 80% опитаних стали проводити щорічну ревізію.

Охоронними заходами пояснюється збільшення кількості людей, спійманих на крадіжці. У 2010 р. ритейлери затримали близько 6,2 млн. злодіїв, причому більшість з них були спіймані в магазинах Європи. Самі затримані діляться на дві категорії: магазинні злодії (5,3 млн., 86%) і працівники магазинів (0,84 млн., 14%). Автори дослідження зазначають, що загальна кількість людей, затриманих на магазинних крадіжках, більше, ніж населення деяких країн ЄС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua