491
Фонд порятунку євро може запрацювати вже влітку
— Казна та Політика
Про це повідомляє інтернет-версія французької газети “Le Figaro” із посиланням на джерела, обізнані про перебіг переговорів.
За інформацією видання, в понеділок, 7 червня, Єврогрупа на своєму засіданні в Люксембургу може ухвалити всі необхідні документи для початку роботи Європейського інструменту фінансової стабільності, який буде готовий надати допомогу країнам-членам зони євро, що мають значний бюджетний дефіцит, на загальну суму в 750 млрд. євро.
На переконання країн-членів Єврогрупи, створення такого інструменту має заспокоїти фінансові ринки і укріпити позиції євро.
Єврогрупа на своєму засіданні також планує призначити президента Європейського інструменту фінансової стабільності. Крім того, для управління інструментом буде створена спеціальна Рада, яка повинна буде приймати рішення лише одноголосно.
Інтернет-версія французької газети “Le Figaro” повідомляє, що будь-яка допомога країнам-членам зони євро надаватиметься лише після затвердження країнами, які постраждали від фінансової кризи, багатолітніх планів, спрямованих на зниження бюджетного дефіциту і зменшення витрат бюджетів, а також після надання згоди на постійний моніторинг виконання таких планів і витрачання отриманої допомоги.
Передбачається, що сам інструмент зможе гарантувати надання 440 млрд. євро (або майже 4% ВВП єврозони) у вигляді позик. Крім того, 60 млрд. євро надасть Єврокомісія, 250 млрд. євро - Міжнародний валютний фонд.
За попередніми домовленостями, інструмент зможе надавати допомогу двома способами: або надавати позики для країн, які відчувають проблеми з фінансуванням бюджетів, або безпосередньо надавати позики постраждалим країнам після загального запозичення на світових ринках.
Як повідомляв УНІАН, курс євро на світових ринках продовжує знижуватися. Сьогодні один євро коштував на ринках менше 1,21 дол. США - це найнижчий показник з квітня 2006 року.
Проблеми з курсом євро стали очевидними після виявлення значного фінансового дефіциту в Греції, який за підсумками 2009 року склав 12,7% ВВП при максимально допустимому по внутрішніх правилах для країн-членів зони євро в 3% ВВП. Схожі проблеми з дефіцитом бюджету мають ще декілька країн-членів зони євро, зокрема, Іспанія, Італія і Португалія.
ЄС вже розробив окрему програму допомоги Греції спільно з Міжнародним валютним фондом, проте це не зупинило падіння курсу євро.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною