0 800 307 555
0 800 307 555

ФДМ: Група "Приват" сконцентрувала контрольний пакет "АероСвіту"


ФДМ: Група "Приват" сконцентрувала контрольний пакет "АероСвіту"

Структури, пов'язані зі співвласником ПриватБанку (Дніпропетровськ) Ігорем Коломойським, викупили в Арона Майберга частку в ЗАТ "Авіакомпанія "АероСвіт" і сконцентрували контрольний пакет акцій, повідомив журналістам виконуючий обов'язки глави Фонду державного майна (ФДМ) Дмитро Парфененко.

За його словами, А.Майберг, позбувшись свого пакету в компанії, нині усунутий з посади голови її наглядової ради (НР).

Д.Парференко відзначив, що Фонд держмайна не брав участі в минулих засіданнях НР. "Наглядова рада була скликана неналежним чином, але недержавні акціонери домовилися, і слава богу", - сказав він.

Д.Парфененко відзначив, що з метою врегулювання всіх юридичних нюансів 19 листопада буде скликано ще одне засідання НР авіакомпанії.

Як повідомлялося, відносини між недержавними акціонерами "АероСвіту" останнім часом були конфліктними, востаннє вони загострилися, коли ФДМ заявив про плани продажу свого пакету акцій у розмірі 22,3941% за 17 млн грн.

Після цього І.Коломойський заявив, що є акціонером "АероСвіту" і вважає вказану ціну заниженою в 10-12 разів, а третя в країні авіакомпанія "Дніпроавіа" (Дніпропетровськ), цього року куплена групою "Приват" у держави, заявила про готовність заплатити за цей пакет 232 млн грн.

В результаті Фонд держмайна тимчасово відмовився від продажу своєї частки в "АероСвіті".

Нарешті 16 листопада пройшло позачергове засідання НР "АероСвіту", за результатами якого її співголовою було обрано Григорія Гуртового, який раніше був гендиректором авіакомпанії, а першим заступником генерального директора - виконавчим директором "АероСвіту" призначено Олега Бережного, котрий до цього очолював службу логістики "Дніпроавіа".

Крім того, НР схвалила виділення мажоритарним акціонером, ім'я якого не називалося, пільгового кредиту $30 млн з метою покриття найбільш критичних боргів авіакомпанії.

ЗАТ "Авіакомпанія "АероСвіт" створено в 1994 році. За даними компанії, зараз 62% її акцій належать українським власникам: Фонду держмайна (22,3941%), ТОВ "Генавіа-інвест" (24,999%), ТОВ "Укрінфоконсалт" (9,8%) і ТОВ "Бюро" (4,8%). Ще 38% акцій перебувають у власності нідерландської компанії Gilward Investments B.V.

Нині флот компанії складається з 13 літаків Boeing, серед яких 11 середньомагістральних Вoeing 737, два далекомагістральні лайнери Вoeing 767 і один близькомагістральний Ан-148.

Чистий збиток "АероСвіту" в 2008 році склав 405,35 млн грн. в порівнянні з чистим прибутком 21,72 млн грн. роком раніше, тоді як чистий дохід зріс на 44,8% - до 3 млрд 109,82 млн грн. Перше півріччя 2009 року компанія завершила з чистим збитком 201,71 млн грн. і чистим доходом 1 млрд 108,11 млн грн.

При цьому довгострокові кредити банків складали 99,19 млн грн., короткострокові - 188,38 млн грн., а кредиторська заборгованість за товари, роботи і послуги - 535,69 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:ФДМУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua