Експерт каже, що Києву "світить" зрив опалювального сезону — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт каже, що Києву "світить" зрив опалювального сезону

Казна та Політика
611
Результатом дій Київської міської державної адміністрації у сфері комунальних послуг може стати зрив опалювального сезону в столиці.
Таку думку УНІАН висловив голова Асоціації теплотехнічних компаній України (АТКУ) Віталій Яковенко.
За його словами, до таких наслідків може призвести рішення мерії знизити підвищення тарифів на ЖКП лише на 5% і намір позбавити "Київенерго" майна територіальної громади столиці, яке знаходиться в користуванні енергокомпанії, передавши його іншому підприємству - новоствореному "Київтеплокомуненерго".
"Величезні суми недостач при зборі грошей за комунальні послуги після літнього підвищення тарифів так нічого і не навчили міське керівництво. Скорочення підвищення тарифів лише на 5% виглядає як знущання з киян. Наївно думати, що при такому рівні зниження тарифів кияни почнуть платити більше. В результаті борги киян перед тепловиками тільки збільшаться, що, відповідно, позначиться на зростанні заборгованості "Київенерго" перед енергопостачальними організаціями, які не чекатимуть погашення, а просто перекриють вентиль і залишать місто у розпал опалювального сезону без тепла", - вважає Яковенко.
На думку голови АТКУ, мерії варто було б проводити поступальну політику поетапного "вирівнювання" тарифів - щокварталу підвищуючи їх на невеликий відсоток. Проте, перш за все, необхідно було б повністю погасити власний борг перед "Київенерго". Це зменшило б незадоволеність населення і дало б можливість енергокомпанії зняти напруженість в її взаєминах з постачальниками газу і мазуту для київських ТЕЦ, сказав Яковенко.
"Натомість міська адміністрація пішла сумнівним шляхом, який може позбавити її необхідності сплачувати свій борг перед "Київенерго", але ставить під загрозу появу опалення в київських квартирах. Для заміни "Київенерго" на "Київтеплокомуненерго" немає часу, і якщо такий процес розпочнеться, то закінчити його зможуть, у кращому разі, до кінця року. А доти не буде нікого, хто б відповідав за теплогенерацію в Києві. У комплекті з кризою неплатежів це може створити "вибухонебезпечний коктейль", від якого постраждають, у першу чергу, кияни", - пояснив Яковенко.
Як повідомляв УНІАН, згідно з розпорядженням КМДА №981 від 31 серпня ц.р., у разі порушення АК ”Київенерго” взятих на себе зобов`язань з виконання функцій виробника комунальних послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води, що передбачене відповідним договором від 14 липня 2007 року, столична влада вже з 15 вересня розпочне процедуру вилучення і передачі іншому підприємству майна територіальної громади Києва, яка знаходиться у володінні і користуванні енергокомпанії.
Згідно з розпорядженнями КМДА №980, 981 і 978 від 31 серпня ц.р., у серпні-вересні оплата житлово-комунальних послуг для населення збільшиться не на 100% (порівняно з періодом до 1 червня цього року), а на 95%.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас