Стельмах: Україні необхідна принципова згода МВФ на надання кредиту


Стельмах: Україні необхідна принципова згода МВФ на надання кредиту

Україна зацікавлена в одержанні принципової згоди Міжнародного валютного фонду (МВФ) на надання кредиту у випадку виникнення відповідної необхідності, вважає голова Національного банку України (НБУ) Володимир Стельмах.

"Кредит потрібний. Можливо, навіть не важлива сума, а важливе оголошення про те, що вони будуть готові вступити (у кредитні відносини з Україною - ред.) у випадку настання в нас надзвичайної ситуації", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" у понеділок.

За словами голови НБУ, потенційна можливість надання позики необхідна Україні до поновлення фізичного експорту української хімічної та металургійної продукції на світові ринки.

"Питання ціни і суми можуть з'ясовуватися тоді, коли конкретно буде потрібна (фінансова підтримка - ред.). Зараз треба просто позначити, що у випадку нашої термінової потреби ми можемо звернутися та оперативно одержати (позику - ред.). Повинно бути страхове оголошення", - підкреслив В.Стельмах.

Він також повідомив, що НБУ має намір продовжити підтримку гривні своїми інтервенціями, і відзначив, що з початку жовтня Нацбанк продав на міжбанківському валютному ринку близько $1 млрд.

"Близько мільярда (продали в жовтні - ІФ). Сьогодні також буде проходити інтервенція", - сказав він.

При цьому зміну курсу інтервенцій голова НБУ пов'язав, зокрема, зі зміною ситуації навколо платіжного балансу країни: доступ до кредитних ресурсів на зовнішньому ринку залишається обмеженим на тлі зменшення валютних надходжень від експорту.

"Поки він (платіжний баланс - ред.) позитивний у цілому. Але тих темпів, що очікувалися в четвертому кварталі, уже нема", - сказав В.Стельмах.

Голова НБУ відзначив, що значення курсу, за яким Нацбанк продає валюту на міжбанківському ринку, надалі буде змінюватися.

"Курс інтервенцій буде змінюватися. Усе більше і більше ми йдемо до режиму повністю змінного курсу. Це означає, що, може бути, якщо він (режим - ред.) дійсно затвердиться, то (курс інтервенцій Нацбанку буде встановлюватися - ред.) по фіксингу нашого ринку з урахуванням інтервенцій Нацбанку", - сказав В.Стельмах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua