UBS змінює структуру свого бізнесу


UBS змінює структуру свого бізнесу

Швейцарський банк UBS учора заявив про поділ свого бізнесу на три підрозділи після повідомлення про черговий збиток через свій інвестпідрозділ і викликаний цим масштабний відтік коштів з бізнесу з роботи із заможними клієнтами. Реформа була сприйнята як перший крок до продажу інвестбанку UBS, але аналітики вважають, що знайти покупця та одержати справедливу ціну за актив в умовах кризи практично неможливо.

Квартальний збиток UBS виявився відносно невеликим - 358 млн швейцарських франків (333 млн дол.), але все-таки перевищив прогнози аналітиків (260 млн дол.). Для порівняння, рік тому банк отримав прибуток 5,55 млрд швейцарських франків, а в першому кварталі цього року його збиток досяг 11 млрд дол. Допомогти банку не піти в більший мінус у другому кварталі допомогли податкові відрахування на суму 3,5 млрд дол., що компенсували більшу частину 5,1 млрд дол. списань в інвестбанку. Однак звіт найбільшого у світі банку з роботи із заможними клієнтами показав, що проблеми інвестбанку негативно впливають на ключовий для нього private banking. У другому кварталі чистий відтік коштів клієнтів з UBS перевищив 40 млрд дол., з яких 16 млрд дол. вивели з банку заможні клієнти.

У першому кварталі цей показник склав 12 млрд дол.

Клієнти біжать із UBS на тлі найтяжчої кризи в його історії: загальні списання з початку кризи перевищили 43 млрд дол., і UBS поступається за цим показником тільки Citigroup і Merrill Lynch. А за збитками йому і зовсім немає рівних: вони наближаються до 24 млрд дол. Крім того, репутація банку страждає від звинувачень у допомозі американським клієнтам у відведенні капіталів від оподатковування. А в п'ятницю UBS оголосив, що викупить у своїх клієнтів цінні папери з аукціонною ставкою на 18,6 млн дол. Учора банк повідомив, що може втратити на цьому 900 млн дол.

За словами аналітиків, UBS втрачає не тільки кошти клієнтів, але й співробітників в галузі private banking. "Хоча вони і повернули все так, що це їхні власні зусилля зі скорочення співробітників, 750 співробітників залишили цей бізнес у результаті природного відсівання. Але всі інші банки наймають менеджерів, у майбутньому це може стати проблемою для UBS при відновленні бізнесу", - заявив РБК daily керуючий фондом Swisscanto Asset Management Флоріан Естерер. За даними Bloomberg, у другому кварталі Credit Suisse збільшив кошти заможних клієнтів під своїм управлінням на 14,2 млрд дол., а число співробітників для роботи з ними - на 120 чоловік.

UBS ухвалив рішення щодо перегляду інтегрованої банківської моделі, у рамках якої, наприклад, інвестбанк UBS для фінансування своїх операцій міг опиратися на кошти підрозділів з роботи із заможними клієнтами або управління активами. Однак банк визнав, що структурна реформа не виправить репутаційний збиток миттєво і відтік коштів може продовжитися. Спочатку акції банку підросли, тому що інвестори порахували реорганізацію першим кроком до продажу інвестбанку, однак на 18.00 мск вони впали на 1,5%. "Теоретично структурна реформа може стати першим кроком до продажу інвестбанку, однак у нинішніх умовах одержати за нього нормальну ціну практично неможливо", - відзначив РБК daily аналітик UniCredit Андреас Візе. Флоріан Естерер також не бачить покупців на інвестбанк, та й зміну структури він назвав недостатньо радикальною.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua