Експерти: Оборот хабарів у РФ складає 300 млрд дол. на рік


Експерти: Оборот хабарів у РФ складає 300 млрд дол. на рік

Щорічний корупційний оборот у Росії становить близько 300 млрд доларів. Такі дані надав фонд ІНДЕМ.

За словами президента цього фонду Георгія Сатарова, "це найконсервативніша оцінка".

До того ж він упевнений, що в останні роки корупція в Росії неухильно росла.

"Всебічні дослідження щодо корупції в Росії ми проводимо не так часто - це дороге задоволення. Останнє було в 2005 році. Але ми відслідковуємо ситуацію в поточному режимі, і можу сказати, що з тих пір корупція продовжувала рости в сприятливих для неї умовах", - сказав Сатаров. Він не зміг сказати, яка саме сфера найбільше корумпована.

На його думку, найбільша частка корупційного обороту припадає на виконавчу владу, а що стосується сфер, то "тут принцип простий - де більше грошей, там і більша корупція".

У свою чергу, керівник Центру антикорупційних досліджень та ініціатив (Трансперенсі Інтернешнл) Олена Панфілова сказала Інтерфаксу, що відповідно до досліджень, в 2007 році Росія зайняла 36-е місце з 179 країн світу за рівнем корупції. За індексом сприйняття корупції - від більшого до меншого - з 179 країн, найбільш "чистою" країною стала Данія - 9,4 бали, найгіршою - Сомалі - 1,4.

Росія перебуває на 143-му місці з балом 2,3 і ділить це місце з Гамбією та Індонезією. Крім того, за її словами, у рамках досліджень, проведених у Росії, з'ясувалося, що росіяни, що платили хабарі, в основному давали їх "правоохоронним органам, органам освіти і медицині".

У понеділок прес-служба Кремля повідомила, що президент Росії Дмитро Медведєв підписав указ "Про заходи щодо протидії корупції".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua