ФРС може одержати доступ до інформації про діяльність хеджевих фондів


ФРС може одержати доступ до інформації про діяльність хеджевих фондів

Федеральна резервна система США може використати більш широкі повноваження в сфері регулювання економіки для запобігання розвитку кризи на кредитному ринку та ринку активів до стану, у якому він несе загрозу економічної стабільності, говориться в заяві міністерства фінансів США.

Як пише британська Financial Times, глава департаменту міністервства фінансів з фінансових інститутів Девід Нейсон допускає навіть використання “макро-нарадницького” права ФРС при нагляді над кредитними установами. Як заявляє чиновник міністерства, ФРС при цьому зможе жадати від банків, хеджевих фондів та інших фінансових інститутів відмовитися від певних стратегій у випадку, якщо вони загрожують фінансової стабільності.

Проводячи подібну політику щодо зниження коливань валютного курсу, американський центробанк може “вживати заходів із запобігання масштабного порушення економічних зв'язків у результаті непомірних стратегій фінансових установ”, відзначив Нейсон.

У цей час усередині ФРС активно обговорюється питання про те, чи варто центральному банку США діяти понад існуючі повноваження, щоб стримати прояви подальших міхурів на ринку активів після іпотечної кризи та міхура доткомів. Деякі експерти вважають, що посилене регулювання стане в руках ФРС більш ефективним інструментом для збереження стабільності, ніж зміна базової процентної ставки.

Хоча пропозиції щодо посилення повноважень ФРС знаходиться ще в стадії законопроекту і можуть бути в підсумку не прийняті, багато чиновників ФРС розглядають цей план як зразок майбутніх заходів щодо регулювання економіки. У випадку прийняття законопроекту ФРС одержить право збирати, аналізувати і публікувати дані про діяльність широкого спектра фінансових інститутів - від банків до хеджевих фондів. Як стверджує Нейсон, для забезпечення фінансової стабільності регулювальні органи повинні мати доступ до детальної інформації про діяльність фінансових установ всіх типів.

Природно, що найменше подібному до посилення повноважень ФРС зрадіють хеджеві фонди, які звикли тримати в секреті деталі своєї роботи. Регулювальні органи США далеко не самотні у своєму намірі посилення контролю над фінансовою системою. Чиновники європейських центральних банків також хотіли б володіти сильним нарадницьким правом при здійсненні нагляду над фінансовими установами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua