Інвестиції в українську економіку йдуть на купівлю нерухомості


Інвестиції в українську економіку йдуть на купівлю нерухомості

Мінекономіки висловило стурбованість тим, що притік прямих іноземних інвестицій не впливає на зростання української економіки, пише Коммерсантъ-Україна.

За розрахунками міністерства, лише 10,1% цих коштів вкладається в основний капітал підприємств - інші йдуть на поглинання компаній фінансового сектора і скупку нерухомості.

Щоб економіка нормально розвивалася, частка вкладень у розвиток підприємств повинна бути в три рази більша, говорять експерти. Однак ситуація, на їхню думку, почне мінятися лише після переділу банківського ринку.

За даними Мінекономіки, за дев'ять місяців цього року основний капітал українських підприємств збільшився на 102,1 млрд грн - на 33,9 млрд грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

"Інвестиційний бум 2007 року став одним з основних факторів, що визначили високу динаміку реального зростання ВВП (на 7,3%) - відзначає міністерство. - Майже 91,2 млрд грн було вкладено українськими приватними компаніями, що дозволило збільшити частку таких інвестицій на 1,5% - до 89,3%. Левову частку вкладень склали власні ресурси підприємств (60,1 млрд грн), на позики прийшлося менше 15% (15,2 млрд грн).

Приплив прямих іноземних інвестицій (ПІІ) у підприємства в грошовому вираженні збільшився на 0,8 млрд грн - до 3,1 млрд грн.

Але їхня частка в загальному обсязі фінансових уливань у компанії скоротилася на 0,3% - до 3% (в 2006 році впала з 5% до 3,7%).

Цей показник у два рази нижчий від показника вкладень українських громадян за цей період у покупку квартир.

Нагадаємо, у січні-вересні приплив ПІІ склав рекордні $6,014 млрд (з урахуванням відтоку капіталу - $5,23 млрд), на 70,5% перевищивши результат аналогічного періоду 2006 року.

У Мінекономіки говорять, що лише 10,1% всіх іноземних інвестицій вкладені в оборотні кошти підприємств або витрачені на покупку устаткування. У січні-вересні минулого року цей показник становив 17%.

Частка інвестицій у промисловість в Україні істотно нижча від середнього показника країн, що розвиваються. Для порівняння, країни Східної Європи, крім Росії і Казахстану, де більшість вкладень іде у видобувну промисловість, мають частку інвестицій у промисловість на рівні 30-40.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua