Іноземні банки знову намагаються обмежити — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Іноземні банки знову намагаються обмежити

Казна та Політика
310
У рамках створення стратегії розвитку банківської системи Кабмін дав доручення Мінекономіки вивчити необхідність обмеження присутності іноземного банківського капіталу в Україні.
У жовтні Мінекономіки повинне представити Кабміну свої пропозиції для подальшої розробки рекомендацій НБУ. Джерело в Мінекономіки повідомило, що висновки міністерства ще не готові, але вони "можуть бути негативними". "На мій погляд, обмеження присутності іноземного капіталу в банківській системі України - неправильне рішення, результатом якого буде уповільнення темпів росту інвестицій в економіку через банківську систему", -пояснює чиновник.
Банки є найбільш ідеальним механізмом перерозподілу ресурсів в економіці і найбільш успішним посередником із залучення іноземного капіталу. У цьому зв'язку уряду необхідно визначитися, що для нього важливіше: домогтися росту інвестицій у розвиток економіки або відгородити українські банки від глобалізації і не допустити їх поглинання закордонними гравцями.
Якщо пріоритетне друге завдання, то Кабмін змушений буде змиритися з уповільненням темпів економічного росту: власники українських банків не занадто активно нарощують капіталізацію своїх дітищ, а також не в змозі одержувати фінансування з-за кордону за ставками і в обсягах, які можуть запропонувати своїм дочкам іноземні банківські групи.
За словами голови правління "Райффайзен Банку Аваль" Владимира Лавренчука, введення обмежень загальмує зростання капіталізації банківської системи (щоб витримувати норматив присутності, закордонні банки будуть змушені нарощувати капітал тільки в рівних пропорціях з українськими) і зростання активів банківської системи. При збереженні поточного рівня попиту на кредити уповільнення темпів росту капіталу призведе до того, що банки не зможуть задовольняти потреби зростаючої економіки в позиках, що викличе зростання вартості кредитів.
Правління НБУ не підтримує введення подібних обмежень. Як відзначив перший заступник глави НБУ Анатолій Шаповалов, "вводити обмеження за кілька кроків до вступу у Світову організацію торгівлі недоцільно". За словами чиновника, якщо держава хоче диктувати політику на банківському ринку, необхідно активно підтримувати і розвивати державні банки. Прихильниками введення обмежень можуть бути як дрібні банки (які бояться поглинення або змушені згорнути свій бізнес, не витримавши конкуренції), так і великі банки з іноземним капіталом, які вже закріпилися на українському ринку.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас