228
Глава ЄК наголосила на скороченні енергетичної залежності ЄС від рф
— Енергетика

Лише за два роки Європа зуміла взяти у власні руки свою «енергетичну долю» і відчутно скоротити залежність від російських енергоносіїв, заявила голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн.
«Минулого року вже тільки одна двадцята частина енергії, спожитої в Європейському Союзі, походила з росії», — сказала голова ЄК, виступаючи у вівторок на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
При цьому вона зазначила, що енергетична криза створила напруженість у європейській економіці, породила страхи.
«Але ці страхи зрештою виявилися необґрунтованими», — вважає фон дер Ляєн.
За її словами, ціни навіть знизилися при тому, що була особливо холодна погода, а газосховища були заповнені достатньою мірою.
«Це показує, що Європа сьогодні значно стійкіша у своїй енергетичній системі», — констатувала голова ЄК.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
Ціни на газ в Україні на 20% вищі за європейські
Підвищено пільгові ціни на газ для окремих споживачів
Споживання електрики залишається високим: де діють графіки погодинних відключень
Постачальники та споживачі в ЄС мають максимально диверсифікувати джерела енергії — Reuters
Опалювальний сезон розпочнеться 1 листопада? — в Міненерго прокоментували
Українці скуповують зарядні станції, павербанки та генератори — статистика «Епіцентру»