Українським аграріям на деокупованих територіях виплачуватимуть безповоротну фінансову допомогу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українським аграріям на деокупованих територіях виплачуватимуть безповоротну фінансову допомогу

Аграрний ринок
195
Українським аграріям на деокупованих територіях виплачуватимуть безповоротну фінансову допомогу
Українським аграріям на деокупованих територіях виплачуватимуть безповоротну фінансову допомогу
Українські аграрії на деокупованих територіях у 2024 році мають змогу отримати безповоротну фінансову допомогу.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики.
«У проєкті бюджету на 2024 рік заплановані виплати на підтримку аграріїв на деокупованих територіях — майже 800 млн гривень. Це 20 млн євро, наданих Україні ЄС. Це безповоротна допомога для сільгосппідприємців», — сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
За його словами, на сьогодні підтримка фермерів включає безпосереднє фінансування та ресурсну допомогу насінням, добривами тощо. Найбільш дієвою для фермерів є фінансова підтримка з розрахунку на гектар. Така допомога планується з наступного року коштом Європейського Союзу. Фермери зможуть її отримати через Державний аграрний реєстр. Основна умова — зареєстровані права власності або оренди на землю.
Крім того, додав Висоцький, в проєкті держбюджету 2024 року передбачено 2 млрд грн компенсації за послуги з розмінування сільськогосподарських земель.

Читайте також: Українське зерно розбрату: чому Польща, Словаччина й Угорщина знову вдалися до ембарго

Урядовець нагадав, що набрали чинності зміни до програми «Доступні кредити 5−7-9%», які передбачають спецумови фінансування для підприємців з деокупованих територій. Зокрема, чітко визначені категорії деокупованих територій, щоб зробити кредити для аграріїв більш доступними.
«Оновлені пільгові умови за програмою „Доступні кредити 5−7-9“ передбачають ставку 1% річних протягом перших двох років і 3%, починаючи з третього року кредитування. Решта компенсується з держбюджету. Фактично — це безкоштовний кредит, який допоможе аграріям на деокупованих територіях відновити своє виробництво», — наголосив Висоцький.
Раніше повідомлялося, що програму «Доступні кредити 5−7-9%» реалізує Фонд розвитку підприємництва (ФРП), єдиним учасником якого є уряд України в особі Міністерства фінансів. ФРП уклав угоди про співробітництво із 45 банками.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас