Україна закликає G7 та ЄС розглянути нові санкції проти рф через підрив Каховської ГЕС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна закликає G7 та ЄС розглянути нові санкції проти рф через підрив Каховської ГЕС

Казна та Політика
248
Україна закликає G7 та ЄС розглянути нові санкції проти рф через підрив Каховської ГЕС
Україна закликає G7 та ЄС розглянути нові санкції проти рф через підрив Каховської ГЕС
Міністерство закордонних справ України закликає міжнародну спільноту рішуче засудити підрив росією Каховської ГЕС у Херсонської області.
Про це йдеться в опублікованій заяві українського МЗС.
«Підрив дамби Каховської ГЕС — техногенний та екологічний тероризм, найбільша техногенна катастрофа в Європі за останні десятиліття, черговий прояв геноциду росії проти українців. Це є відповіддю кремля країнам, які закликають до мирних перемовин із рф», — наголосили в українському зовнішньополітичному відомстві.
У МЗС закликали міжнародну спільноту приєднатися до втілення «формули миру» президента Володимира Зеленського, зокрема пунктів щодо протидії екоциду, ядерної та енергетичної безпеки.
Також у міністерстві звернулися до країн «Групи семи» та ЄС із закликом розглянути запровадження нових санкцій проти рф, зокрема накласти їх на російську ракетну індустрію та атомну галузь.
Україна також має намір скликати термінове засідання Ради Безпеки ООН та винести питання російського теракту на засідання Ради керуючих МАГАТЕ, а також задіяти Механізм цивільного захисту ЄС.

Довідка Finance.ua:

  • вранці 6 червня Оперативне командування «Південь» повідомило, що російські окупанти підірвали Каховську ГЕС, згодом обласна військова адміністрація підтвердила цю інформацію. Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив, що почалася евакуація місцевого населення з небезпечних районів.

Підрив Каховської ГЕС: загрози та економічні наслідки

За матеріалами:
Європейська правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас