152
Ставки фрахту в українських портах залишаються стабільними
— Казна та Політика

Фрахтові ставки на перевезення зерна водним транспортом з портів Великої Одеси та Дунаю залишилися на попередньому рівні, пише usm.media.
Фрахтові ставки на перевезення зерна з України залишаються стабільними, хоча в деяких сегментах спостерігаються незначні зміни. Про це повідомив аналітик ASAP Agri та фрахтовий брокер Atria Brokers Павло Лисенко.
Невелике зростання спостерігається у сегментах «хендісайзів» і «костерів», тоді як ставки для «панамаксів» і барж залишаються практично незмінними з мінімальними коливаннями.
У сегменті «хендісайзів» вартість фрахту для суден, що перевозять кукурудзу з глибоководних портів до східного узбережжя Італії, піднялася на 1−2 $/т, досягнувши рівня 21−22 $/т.
Попит на перевезення зернових вантажів у сегменті «костерів» цього тижня зріс, через що ринок більш завантажений. Однак тоннажу на ринку залишається достатньо, щоб покрити цей попит, тому ставки для більшості напрямків залишилися без змін.
Ставки для «костерів», що перевозять кукурудзу з українських дунайських портів до східного узбережжя Італії, збільшилися на 1 $/т і тепер становлять 26−28 $/т.
Ставки для «панамаксів» цього тижня демонструють змішані тенденції. Вартість фрахту на перевезення кукурудзи з глибоководних портів до південного Китаю знизилася на 1 $/т, зупинившись на рівні 48−50 $/т.
На ринку барж продовжується низький попит, що негативно впливає на судновласників. Проте ставки залишаються стабільними через проблеми з осадкою на річці Дунай. Фрахт на перевезення кукурудзи з портів Рені або Ізмаїл до Констанци залишається на рівні 10 €/т.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною
Також за темою
Для підготовки України до наступного опалювального сезону треба €5 млрд — Зеленський
Доходи держбюджету за два місяці 2026 року перевищили 302 млрд грн
У січні експорт ІТ-послуг України становив $508 млн, на 25% менше, ніж у грудні
6,4 млрд грн до держбюджету під час аукціону з розміщення ОВДП
Державний борг України став дешевшим і довшим за строками погашення — Мінфін
Строки податкових зобов’язань за 2025 рік: хто і коли має сплатити
