Шмигаль: Майже 40 країн та організацій-партнерів погодили виділення близько $250 млн на гуманітарне розмінування — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Шмигаль: Майже 40 країн та організацій-партнерів погодили виділення близько $250 млн на гуманітарне розмінування

Казна та Політика
160
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє, що майже 40 країн та організацій-партнерів узгодили виділення близько $250 млн, зокрема на спецтехніку для гуманітарного розмінування.
«Потенційно замінованими в Україні на сьогодні залишаються близько 174 тисяч кв. км. Це величезна територія, розмінування якої може тривати десятиліття. Наша мета — зробити це в найближчі роки», — написав Шмигаль у телеграм-каналі в середу.
Прем'єр розповів, що Україна пропонує партнерам, які прийдуть у цей напрям. Це готовність тестувати найсучасніші технології з розмінування, особливо технології дистанційного обстеження територій; готовність створювати й нарощувати виробництва, а також локалізувати виробництва іноземних підприємств; створювати конкурентний ринок розмінування зі зрозумілою системою сертифікації для операторів протимінної діяльності; проводити компенсації для підприємств, які купуватимуть через аукціони Prozorro послуги з розмінування; залучати фахівців для навчання, оскільки станом на сьогодні Україна має близько 3 тис. саперів за потреби понад 10 тис.
«На сьогодні майже 40 країн та організацій-партнерів погодили виділення близько $250 млн, зокрема на спецтехніку для гуманітарного розмінування. Дякую всім партнерам, які допомагають нам в очищенні України від російського мінного сміття», — підсумував він.
Як повідомлялося, 15 вересня Шмигаль заявив, що влада розраховує завершити розмінування аграрних земель за три роки після звільнення, і за 5−7 років розмінувати всю територію України. Також прем'єр повідомив, що Україна запустить ринок послуг із гуманітарного розмінування через систему Prozorro.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас