Німеччина закриє всі вугільні шахти


Німеччина закриє всі вугільні шахти

У найближчі десять років кам'яне вугілля може зникнути з "енергетичного микса" Німеччини.

Як передає "Німецька хвиля", у ході переговорів про майбутнє німецької вуглевидобувної галузі за участю представників концерну RAG, профспілок та уряду досягнута принципова згода про припинення видобутку вугілля до 2018 р. Як заявив після закінчення тригодинних консультацій федеральний міністр фінансів Пер Штайнбрюк, уряд може дати добро на припинення дотування галузі.

Як повідомив журналістам федеральний міністр економіки Михаель Глос, сторони ще мають влагодити численні деталі. Зокрема, ще має бути внесено ясність про надання соціальних гарантій робітником після 2018 р. Відповідні виправлення до закону про фінансування галузі можуть бути прийняті найближчим часом.

У цей час вуглевидобувна галузь Німеччини є збитковою і існує завдяки політичній підтримці соціал-демократичної партії Німеччини. Так, якщо тонна вугілля на світовому ринку в середньому коштує 60 євро, то в Німеччині видобуток цього палива обходиться у 165 євро. Одне робоче місце на шахтах, за даними місцевого статистичн відомства, обходиться державі у 75 тис. євро. Зараз у галузі працює 35 тис. чоловік.

Федеральне відомство геонаук і природних ресурсів Німеччини в одному зі своїх досліджень прийшло до висновку, що вже через 25 років кам'яне вугілля буде основним енергоносієм на планеті. До 2030 р. буде добуто більше половини запасів нафти, а запасів газу залишиться набагато менше. При цьому розвіданих запасів вугілля у світі набагато більше, ніж вуглеводнів. Їх вистачить приблизно на 140 років.

Відзначимо, що бюджетні субсидії гірникам були в центрі передвиборної боротьби на останніх земельних виборах у Північному Рейні-Вестфалії (цей німецький регіон разом із Сааром є центром вуглевидобутку в країні). На виборах 2005 р. перемогла консервативна партія, що виступає проти державного донорства для галузі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua