Росія та Білорусія домовились з нафти


Росія та Білорусія домовились з нафти

Росія та Бєларусь, за підсумками дводенних переговорів підписали угоду між урядами двох країн щодо врегулюванню торгово-економічного співробітництва в галузі експорту нафти та нафтопродуктів. Ставка експортного мита на сиру нафту для Бєларусі встановлена з 1 січня 2007 року у розмірі $53 за тонну, повідомив прем'єр-міністр РФ Михайло Фрадков.

"Ми будемо мати $53 з кожної тонни поставляє у Білорусію", - сказав Фрадков на прес-конференції за підсумками переговорів зі своїм білоруським колегою Сергем Сидорським.

За його словами, Росія буде одержувати компенсацію від експорту нафтопродуктів з території Бєларусі в розмірі 70% в 2007 році, в 2008 році - у розмірі 80% та в 2009 році - 85%.

"Переговори проходили непросто, на завершальній стадії у роботу включилися президенти наших країн. У результаті ми погодили загальний підхід", - відзначив Фрадков.

За його словами, на сиру нафту, що поставляється з Росії, буде стягуватися експортне мито, розраховане виходячи з екпортного мита на нафтопродукти, що поставляють із Бєларусі і зроблені із сирої російської нафти.

Фрадков повідомив, що такий механізм дозволить російському бюджету в 2007 році одержати "трохи більше $1 млрд". Разом з тим, значна сума залишиться в економіці Бєларусі, підкреслив він.

Нагадаємо, Білорусія припинила транспортування російської нафти на захід 8 січня після того, як Росія відмовилася платити транзитне мито, введене 1 січня 2007 року.

У результаті двосторонніх переговорів Бєларусь 10 січня дезавуювала свою вимогу про сплату мита і пообіцяла відновити транспортування нафти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua