Росія і Білорусія відновили переговори


Росія і Білорусія відновили переговори

Російсько-білоруські переговори, перервані пізно ввечері 11 січня, були продовжені 12 січня. О 09:30 ранки у будинку уряду Росії почалася зустріч прем'єр-міністрів РФ і Бєларусі Михайла Фрадкова та Сергія Сидорського.

Російсько-білоруські переговори щодо зняття обмежень у взаємній торгівлі стартували 11 січня в Мінекономрозвитку РФ, а потім були продовжені в уряді.

Вони почалися відразу після того, як днем раніше, 10 січня, Мінськ прийняв рішення про скасування мита на транзит російської нафти через територію Бєларусі та відновив транзит нафти у Європу. Домовленість про зустріч міністрів була досягнута у телефонній розмові між Володимиром Путіним та Олександром Лукашенко.

На думку Фрадкова, переговірний процес проходить не просто, але переговори з доручення президентів двох країн необхідно довести до кінця. За словами прем'єра, Росія готова запропонувати Білорусії конкретні варіанти рішення енергетичних проблем.

Білорусія припинила транзит російської нафти в Європу після того, як Росія відмовилася виплачувати мита у 45 доларів за тонну нафти, установлені Бєларуссю 1 січня 2007 року.

Транснафаь назвала введення мит незаконним, після чого Бєларусь забрала із трубопроводу частина російської нафти за рахунок сплати мита. Варто відзначити, що Бєларусь ввела своє мито у відповідь на введення російського експортного мита на нафту, що також була введена 1 січня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua