ЄС закликає поновити поставки через нафропровід "Дружба"


ЄС закликає поновити поставки через нафропровід "Дружба"

Член Європейської Комісії Андріс Пібалгс, відповідальний за енергетику, закликає Росію та Білорусію негайно відновити поставки нафти країнам ЄС.

У заяві, розповсюдженій у вівторок, Пібалгс підтвердив, що на четвер призначив зустріч нафтових експертів ЄС для оцінки наслідків перерви в постачанні нафтою з Росії через білоруську територію.

"Неможливо, щоб постачальники енергоносіїв або транзитні країни не інформували партнерів про рішення, які можуть позначитися на постачанні, - відзначив Пібалгс. - Ми закликаємо обидві країни швидко знайти взаємоприйнятий вихід з нинішнього положення і негайно відновити поставки нафти в ЄС".

Він додав, що в майбутньому варто уникнути повторення подібної перерви в поставках нафти.

Зі своєї сторони міністр промисловості та енергетики РФ Віктор Христенко відзначив, що Росія забезпечує прозорий режим енергодіалогу з Євросоюзом.

"Думаю, що ситуація відіб'ється на стосунках між Росією і ЄС спокійно і змістовно", - сказав Христенко на прес-конференції у Москві.

"З урахуванням досвіду і енергодіалогу між Росією і ЄС, ситуація тут досить зрозуміла, не бачу будь-яких проблем. Ми забезпечуємо зрозумілий і прозорий режим", - додав він.

В іншій заяві Європейська Комісія відзначає: "Наявні запаси нафти, а також існуючі координаційні механізми гарантують відсутність перебоїв у постачанні нафтопродуктами споживачів у країнах ЄС. Але положення, пов'язане із триваючою суперечкою між Росією та Білорусією, варто розглядати серйозно. Необхідність для ЄС черпати ресурси зі своїх надзвичайних резервів буде мати фінансову ціну для Союзу. Це також негативно позначиться на сприйнятті надійності цих двох країн як енергетичних партнерів".

Європейська Комісія повідомила, що знаходиться у постійному контакті з Росією та Білорусією для моніторингу обстановки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua