346
Україна домовилася з Росією про газопостачання у 2007 р.
— Енергетика
Питання взаємин України й Росії в газовій сфері стали однієї з тем сьогоднішнього засідання економічного комітету зі співробітництву між Україною і Росією в рамках комісії "Ющенко-Путін".
За підсумками роботи стали відомі 3 принципових для України пункту - ціна палива, час, на який сторони збираються укласти угоду про газопоставках в Україну, і підтвердження Росією повернення до практики підписання міжурядових протоколів у галузі поставок палива.
Як повідомив прем'єр-міністр України Віктор Янукович, україно-російські домовленості в газовій сфері розраховані на 3 роки. За його словами, ціна на газ для України в 2007 р. не перевищить 130 дол. за тис. куб. м палива. Україна закупить в 2007 р. близько 55 млрд куб. м газу.
Як повідомляє джерело в українській делегації, сьогодні учасники засідання так само вирішили внести зміни в газові угоди між урядами України і Росії відповідно до змін у відносинах між компаніями "Нафтогаз України" і "Газпром". Є доручення провести інвентаризацію діючих угод у газовій сфері до червня 2007 року. До 1 грудня Мінпаливенерго (Україна) і Мінпроменерго (Росія) повинні підготувати проект протоколу на 2007 р. до угоди між урядами від 1994 р. про співробітництво в розвитку паливно-енергетичних комплексів.
Нагадаємо, що Україна і Росія щорічно підписували міжурядові протоколи в галузі поставок нафти і газу, де фіксувалися взаємні зобов'язання сторін. У т.ч., що Україна забезпечує транзит російського газу в Європу, а Росія - доступ України до середньоазіатських джерел газу. Раніше голова парламентського комітету з питань національної безпеки й оборони Анатолій Кінах відзначив, що в такому міжурядовому протоколі так само варто закласти ставки тарифів на транспортування газу і його зберігання в підземних сховищах.
Як наслідок, на 2005 р. і 2006 р. міжурядові протоколи в сфері поставок палива не підписувалися, стала угода НАК "Нафтогаз України" з ВАТ "Газпром" і компанією "Росукрэнерго" про поставки газу в Україну за ціною 95 дол. за тис. куб. м палива, підписане 4 січня 2006 року. До цього часу Росія продавала газ Україні за 50 дол. за тис. куб.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
Вартість нафти росте через напруженість на Близькому Сході — Bloomberg
Зеленський анонсував нові програми енергопідтримки
Куба вперше за десять років залишилася без імпорту нафти — причини
Графіки відключень світла найближчими днями будуть складними — Шмигаль
Попит на електроенергію у світі зростатиме швидше, ніж у попереднє десятиліття — прогноз IEA
ФОПи отримали перші виплати та кредити за програмами енергетичної держпідтримки
