299
Економіка України почуває себе упевнено без уряду, парламенту і Конституційного суду
— Казна та Політика
Відсутність Конституційного суду, обезглавлений Верховний, уряд, який з приставкою в.о. і парламент, якого щодня лякають розпуском, як не дивно практичне безвладдя України принесли їй економічне зростання. У бізнес ніхто не втручався, йому ніхто не заважав-кажуть підприємці.
Політики, які вперто говорять про кризу, лукавлять – валовий внутрішній продукт України за півріччя зріс на 5%, а у червні взагалі рекорд – понад 9% і цим перевершив всі сподівання вітчизняних і закордонних економістів. Адже ніхто не давав більше 2,5-3% у кращому випадку. Також з початку року збільшились іноземні грошові вливання в Україну. Незважаючи на те, що чиновники пальцем не поворухнули аби підтримати енергозбережні технології або посилити енергобезпеку, українські промисловці самотужки подолали перший газовий шок.
Українська економіка обдурила всіх прогнозистів. Вони вважали, що нові ціни на газ та політична нестабільність стануть нездоланними перешкодами економічному поступові. Але вже перше півріччя розбило всі прогнози. Обсяг вироблених товарів і послуг – валовий внутрішній продукт – зріс на 5% порівняно з минулим роком. При чому у червні зростання сягнуло рекордних за останні роки 9,3%. Хоча наше Міністерство економіки очікувало, що Україна перевершить торішній показник лише на 2,8%. Тепер аналітики змушені виправдовуватись.
Дмитро Боярчук, експерт консалтингового центру “Кейс-Україна”: “ По-перше не очікувалось, що буде такий потужний зовнішній попит та досить м’яка адаптація української економіки до газового шоку. Ми бачимо, що ціни зросли. Економіка не дуже сильно на це реагує у реальному виразі”.
Крім металургії, лідерами економічного зростання, яке здивувало світ, стали торгівля, транспорт і будівництво. Міжнародний валютний фонд, очікування якого ще на початку року були песимістичними, тепер терміново переглядає прогнози.
Джефрі Френкс, старший постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні: "Враховуючи гарні результати економіки у другому кварталі реально розраховувати, що річний рівень економічного зростання становитиме 4-5%. Вочевидь, політична невизначеність драматично не відбилась на розвиткові економіки.”
Міністерство економіки України таакож переглядає методику розрахунків макропоказників, зменшуючи вагу політичної складової. Але і попереджає про загрози, які несе в собі друге півріччя.
Сергій Романюк, перший заступник міністра економіки України: “ Ніхто не очікував, що буде війна і відповідне коливання на зовнішніх ринках нафти і нафтопродуктів. Ми вже сьогодні говоримо про те, що імовірне зростання цін на нафтопродукти і нафту.”
А поки що українці довели світові, що коли політики ділять владу і не втручаються в економіку, їй ніщо не заважає активно розвиватися.
За матеріалами: ICTV
Поділитися новиною
Також за темою
У січні 2026 року товарообіг України склав $9,9 млрд
У січні працівникам, які повертають тепло киянам, виплатили 44 млн грн
Укроборонпром уклав угоду з провідною компанією Саудівської Аравії
43 тонни іранського каучуку з підсанкційної компанії прокуратура передала в АРМА (фото)
ДПС підбила підсумки 2025 року у сфері міжнародного оподаткування
У Раді назвали терміни ухвалення відстрочки для військових 18−24 років
